Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

XX DZIEŃ PAPIESKI

Jubileuszowy, XX Dzień Papieski obchodzony 11 października pod hasłem „Totus Tuus” w tym roku przyjmie inną formę niż dotychczas. Sytuacja w kraju zmusiła krakowską wspólnotę „Dzieło Nowego Tysiąclecia” do zmian względem ubiegłych lat. Nie będzie słynnej belgijki na krakowskim rynku, czy miasteczka rodzinnego przy parafii świętej Jadwigi Królowej.

Również w naszej parafii nie będzie, tak jak to było w ubiegłych latach, uroczystego koncertu, spotkania, czy filmu w kawiarence parafialnej. 

Nie oznacza to jednak, że w dobie pandemii stypendyści będą celebrować dzień ich Patrona w mniej uroczysty sposób.

Obchody XX Dnia Papieskiego rozpoczną się w sobotę, 10 października o 18:30, mszą św. w Bazylice św. Floriana w Krakowie. Przewodniczyć jej będzie duszpasterz wspólnoty krakowskiej – ks. Jacek Ozdoba. Po uroczystej Eucharystii studenci wezmą udział w adoracji Najświętszego Sakramentu i będą rozważać sens hasła tegorocznego Dnia Papieskiego.

Punktem kulminacyjnym obchodów Dnia Papieskiego w Krakowie będzie odprawiona 11 października o godz. 9:30 msza święta w Centrum Jana Pawła II. Przewodniczyć jej będzie kard. Stanisław Dziwisz. To właśnie na Białych Morzach cała wspólnota krakowska, łącząc się duchowo z innymi stypendystami w kraju, będzie dziękować za pontyfikat św. Jana Pawła II i prosić o jego wstawiennictwo w tym trudnym czasie.

Nieodłącznym elementem każdego Dnia Papieskiego jest kwesta na stypendia dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży – podopiecznych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym roku stypendyści będą zbierać fundusze do puszek przed kościołami. Ten „żywy pomnik” św. Jana Pawła II można również wesprzeć, wysyłając SMS o treści „STYPENDIA” pod numer 74 265 (4,92 z VAT).

Stypendyści serdecznie zapraszają do włączenia się w te nietypowe obchody Dnia Papieskiego razem z nimi, a za wszelką pomoc i dobre słowo – szczerze dziękują.

Zobacz także: 
stronę Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Opracowano na podstawie informacji ze strony diecezja.pl