Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Zapraszamy na Mszę św. i promocję książki o. Józefa Antosa

W Uroczystość św. Józefa (19 marca 2021) zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.00 w intencji śp. o. Józefa Antosa, naszego rodaka, którego 2 rocznica śmierci przypada w tych dniach.
Będzie okazja do wspólnej modlitwy i promocji wydanej przez wydawnictwo WAM książki „Parafia Paszkówka”, którą o. Józef pisał przed śmiercią.
Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie z udziałem ks. prof. Wacława Królikowskiego SJ Rektora Kolegium Jezuitów w Krakowie, któremu zawdzięczamy ukazanie się tej pozycji oraz Wójta naszej Gminy Bogusława Antosa i ks. Proboszcza Marka Holoty.

Po spotkaniu będzie można nabyć książkę, a ofiary zostaną przeznaczone na ufundowanie tablicy pamiątkowej, którą pragniemy zainstalować jako wotum wdzięczności na naszym Domu Parafialnym (Parafialnym Domu Integracji Społecznej).

Nota wydawnictwa WAM o książce:
Ksiądz Józef Antos, jezuita pochodzący z parafii Paszkówka, zebrał na kartach tej książki materiały do historii swojej rodzinnej parafii. Wykorzystał w tym celu przede wszystkim łacińskie dokumenty znajdujące się w miejscowym archiwum parafialnym. Przetłumaczone przez niego na język polski fragmenty tych dokumentów są bardzo cenne z punktu widzenia dziejów parafii. Ponadto stanowią przyczynek do historii lokalnej i etnografii gminy Brzeźnica i regionu. W drugiej części książki zostały one uzupełnione osobistymi wspomnieniami autora z jego młodych lat, które spędził w Paszkówce. Wspomnienia te ukazują lokalną społeczność, jej życie religijne i społeczne oraz postacie, które na trwałe zapisały się w pamięci nie tylko autora, ale i starszych mieszkańców Paszkówki i okolic.