Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Zaproszenie na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę

Wraz z organizatorami zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę

Już 6 sierpnia wyruszy Piesza Pielgrzymka Krakowska. Czas rozpocząć przygotowania! To również dobry moment, by zapisać się na 42. Pieszą Pielgrzymkę Krakowską, a to możecie zrobić już teraz w formie online.

„Posłani w pokoju Chrystusa” – to właśnie te słowa będą nam szczególnie towarzyszyć podczas pielgrzymowania do Mamy! W tych trudnych i naznaczonych niepokojem czasach niosą one ze sobą niezwykle ważne przesłanie. Zostaliśmy posłani w pokoju Chrystusa – zarówno na czas pielgrzymowania, ale i na całe nasze życie.

Piesza pielgrzymka to wielokilometrowe trasy, wczesne pobudki czy gorące słońce. Jednak to równocześnie niesamowity czas, który wspomina się przez wiele lat. Czas poznawania nowych osób, zawiązywania się przyjaźni, zbierania doświadczeń, pogłębiania swojej wiary, życiowych decyzji i wielkiej radości – zarówno z tych małych gestów, jak i z osiągnięcia wymarzonego celu. A dlaczego według Was warto wybrać się na pielgrzymkę?

Dla wielu pielgrzymka to nieodłączny punkt wakacyjnego kalendarza. Nie mogą wyobrazić sobie dni 6-11 sierpnia bez udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Jeśli Ty również do nich należysz, nie zwlekaj i już dzisiaj dołącz do wydarzenia – 42. Piesza Pielgrzymka Krakowska.

My już nie możemy się doczekać tej wspaniałej atmosfery, jaka towarzyszy pielgrzymowaniu. Pielgrzymka to czas wyjątkowych doświadczeń, a o tym możecie przekonać się sami! Pamiętajcie, że razem #idzieMY do Mamy!

Jeśli jeszcze się nie zapisaliście, to właśnie teraz macie idealną okazję! Spędźcie z nami ten wspaniały sierpniowy czas! To 6 dni pielgrzymowania, rozmów, uśmiechu, radości i modlitwy. To czas poznawania samego siebie i pokonywania trudności. Cieszymy się, że możemy podczas niego być razem z Wami!

Wszystkie informacje o tegorocznej Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej znajdziecie na stronie internetowej, profilu na Facebooku oraz w wydarzeniu.

Piesza Pielgrzymka Krakowska rozpocznie się już 6 sierpnia. Czy już zapisałeś się na to niezwykłe wydarzenie? Zrób to już dzisiaj i bądź pewien, że już 6 sierpnia razem z nami wyruszysz do Mamy! W tym roku po raz pierwszy możesz zapisać się również w formie online.
 
 
Msza święta rozpoczynająca 42. Pieszą Pielgrzymkę Krakowską odbędzie się – zgodnie z długą tradycją – w Katedrze Wawelskiej 6 sierpnia o godz. 7.00. Do rozpoczęcia pielgrzymki zostało zatem już naprawdę niewiele czasu. Jednakże wypełnienie formularza zapisów online zajmie Ci zaledwie kilka minut i zdecydowanie usprawni system zapisów. Po zapisaniu się online bezpośrednio prze pielgrzymką w danych wspólnotach będzie można odebrać materiały pielgrzymkowe. A później został już dosłownie jeden krok, by wyruszyć na szlak. Brzmi prosto? Zapewniamy, że dokładnie taki jest system zapisów online!
 
 
Koszt zapisu na pielgrzymkę wynosi:
 
Ofiara normalna uczestnika – 100 zł
Ofiara ulgowa uczestnika/młodzież do końca szkoły podstawowej oraz służby – 50 zł
Bezpłatnie – dzieci do lat 6.
 
 
Koszty udziału w pielgrzymce mogą się różnić w zależności od Wspólnot i długości trasy. We wspólnocie VIII – suskiej, która wyrusza na szlak 4 sierpnia:
 
Ofiara normalna uczestnika – 120 zł
Ofiara ulgowa uczestnika/młodzież do końca szkoły podstawowej oraz służby – 60 zł
Bezpłatnie – dzieci do lat 6.
 
 
Co jest potrzebne, aby zapisać się na pielgrzymkę?
– podstawowe dane, takie jak: imię i nazwisko, rok urodzenia, adres zamieszkania, nr domu, miasto, kod pocztowy, mail, telefon.
 
Zatem zostań pielgrzymem podczas 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej z Wawelu na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymka odbywa się pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Hasło to nawiązuje do obchodzonego w Kościele katolickim w Polsce trzeciego roku programu duszpasterskiego dotyczącego Eucharystii. Dołącz do wydarzenia na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami na temat 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej!