Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Zaproszenie na uroczyste zaświecenie XV Choinki pod Oknem Papieskim

Co roku pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3 odbywa się wspólne zapalenie światełek na bożonarodzeniowej choince z udziałem metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego, mieszkańców Krakowa i całej Archidiecezji. Wydarzenie jest nawiązaniem do tradycji stawiania świątecznego drzewka na Placu św. Piotra w Rzymie. 

W sobotę 18 grudnia, spotkajmy się pod Oknem Papieskim, aby już po raz 15. wspólnie rozświetlić choinkę!

To przedświąteczne spotkanie zostało na stale wpisane w kalendarz wydarzeń bożonarodzeniowych w Krakowie i ma już swoją tradycję. W tym szczególnym miejscu gromadzi ono całe rodziny, wielu turystów, a przede wszystkim dzieci z naszej Archidiecezji.

W programie przewidziano: o godz. 16.00 koncert zespołu Arka Noego, następnie około godz. 17.00 rozświetlenie choinki i wręczenie prezentów dla wszystkich dzieci.

Urząd Województwa Małopolskiego, który jest Głównym Partnerem tego wydarzenia, przygotował na ten dzień wiele atrakcji dla dzieci i całych rodzin. Jednocześnie  Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Mieczysław Pasowicz – Prezes Małopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża, zapraszają do włączenia się w akcję zbiórki żywności dla najuboższych, która prowadzona będzie podczas tej uroczystości. Zbiórka odbywać się będzie w ramach kampanii świątecznej Województwa Małopolskiego pod hasłem „Bądźmy razem!”.

źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej