Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

20 rocznica święceń kapłańskich ks. wikariusza Marka

Ksiądz wikariusz Marek Ślęczka obchodził 6 czerwca okrągły Jubileusz 20-lecia święceń kapłańskich. Z tej okazji wraz z Apostolatem Modlitwy za Kapłanów „Margaretka” modliliśmy się w jego intencji podczas Mszy św. o godzinie 17. w sobotę 18 czerwca.

W czasie liturgii życzenia złożyli przedstawiciele Apostolatu „Margaretka” oraz Chóru Parafialnego, który dodatkowo uświetnił Jubileusz swoim śpiewem.

Tekst życzeń  od Chóru Parafialnego:

Drogi Księże Marku!

6 czerwca minęło 20 lat od Twoich święceń kapłańskich. Dziękując Panu Bogu za Twoją posługę wśród nas, za wszystko dobro, które się stało naszym udziałem, za czas, siły i talenty, którymi służysz ludziom, z okazji tego Jubileuszu życzymy Tobie długiego życia w zdrowiu, odważnego kroczenia za Chrystusem i obfitych owoców na tej drodze, którą sam Pan Bóg Ci wyznaczył.

„Dobry pasterz, pasterz według Bożego serca jest największym skarbem jaki dobry Bóg może dać parafii i jednym z najcenniejszych darów Bożego miłosierdzia (…). Och, jakże kapłan jest wielki! Gdyby pojął siebie, umarłby… Bóg jest mu posłuszny: kapłan wypowiada dwa słowa, a na jego głos nasz Pan zstępuje z nieba i mieści się w małej hostii…”