W niedzielę 13 grudnia miał miejsce kolejny etap przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieciom przygotowującym się zostały poświęcone w czasie Mszy św. Medaliki Najświętszej Maryi Panny. Wcześniej otrzymały je od rodziców jako symbol wiary i znak przynależności do Boga i do Matki Bożej.
W czasie Mszy św. o godz. 9.00 zostały poświęcone Medaliki dla dzieci z Paszkówki, o godz. 10.00 dla dzieci z Wielkich Dróg, a o godz. 11.15 ze Sosnowic.
Historia Medalika Najświętszej Maryi Panny.
Cudowny Medalik stanowi pokłosie objawień Najświętszej Panny, jakie miały miejsce w lipcu, listopadzie i grudniu 1830 roku w kaplicy Sióstr Miłosierdzia przy rue du Bac w Paryżu. Matka Boża objawiła się wówczas nowicjuszce zgromadzenia, siostrze Katarzynie Labouré (1806-1876), powierzając jej m.in. misję wybicia medalika. Pierwsze medaliki ukazały się w czerwcu 1832 roku i w krótkim czasie stały się narzędziem szczególnego Bożego działania, wielu uzdrowień i nawróceń – stąd zaczęto je nazywać cudownymi. Objawienie, zwłaszcza umieszczona na awersie inwokacja: „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”, przyczyniło się bezpośrednio do ogłoszenia w 1854 roku przez Papieża Piusa IX dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Panny.
Informacje własne / https://misjonarze.pl/
Zdjęcia z poświęcenia Medalików w czasie Mszy św. o godz. 10.00