Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Uroczyście obchodziliśmy Dzień Papieski

Przypadający w niedzielę 13 października XIX Dzień Papieski w naszej parafii, oprócz zbierania datków na wsparcie dla młodzieży uzdolnionej (stypendystów fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia), obfitował także w wydarzenia sportowe i kulturalne.

Już w sobotę 12 października Parafialny Uczniowski klub Sportowy POBIEDR zaprosił miłośników biegania do startu w VI Biegu Przełajowym z Sosnowic do Paszkówki. Na starcie zjawiło się ponad 100 osób, a relację z biegu i zdjęcia można zobaczyć na stronie P.U.K.S. POBIEDR.

Natomiast na zakończenie obchodów Dnia Papieskiego w niedzielny wieczór o godz. 18.00 wystąpił w kościele zespół A!niebo. Koncert dwoma utworami rozpoczęła nasza schola „Perełki Maryi. Zespół A!niebo wykonał między innymi utwory „Niechaj zstąpi Duch Twój”, „On zbawił”, „Stoję dziś”, „Nasz Bóg”, „Hosanna”, „Oceany”, „Jego Miłość”, „Credo”. Na zakończenie obydwie grupy wraz z publicznością zaśpiewały “Barkę”, a potem były bisy wykonane również wspólnie przez wszystkich wykonawców.

A!niebo jest to wadowicki zespół, grający muzykę chrześcijańską. Tworzą go instrumentaliści (klawisze, gitara, wiolonczela, skrzypce, klarnet, instrumenty perkusyjne) oraz śpiewający wielogłosowo chór liczący ponad 20 osób. O sobie piszą tak:

Jesteśmy zespołem uwielbieniowym, który działa przy parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach. Poprzez śpiew staramy się pomóc innym w jeszcze lepszym przeżywaniu spotkania z Panem. To dzięki Niemu i na Jego chwałę tworzymy wszystko. 

Oprócz wspaniałych głosów A!niebo dopełniają zdolni instrumentaliści Śpiewamy, modlimy się i cieszymy sobą nawzajem. 

A!niebo wypełniło wolną przestrzeń w sercu każdego z nas. Jesteśmy coraz liczniejszą rodziną, która dzięki wspaniałym ludziom, którzy tworzą tę wspólnotę, pomaga innym zbliżyć się do Pana. Koncertujemy, prowadzimy adoracje, wieczory uwielbieniowe, a także wspólne kolędowania!