Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Kalwaryjskie Uroczystości Odpustowe

W sanktuarium kalwaryjskim tysiące wiernych przeżywało doroczny odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W uroczystościach oraz Procesjach Zaśnięcia i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny uczestniczyli również wierni naszej parafii  z Orkiestrą OSP Sosnowice i Asystą Kalwaryjską w regionalnych strojach z dziećmi, młodzieżą i paniami niosącymi feretrony. W piątek od rana grupa 60. naszych pielgrzymów rozpoczęła dzień Mszą św., a po niej wyruszyła na Dróżki Kalwaryjskie z przewodnikiem p. Stanisławem Górką i organistą p. Zbigniewem Kowalczykiem.

O godz. 15.00, w Domku Matki Bożej – na rozpoczęcie procesji Pogrzebu Matki Bożej – zostały odprawione uroczyste nieszpory, którym przewodniczył będzie bp Jonas Ivanauskas, ordynariusz diec. koszedarskiej na Litwie oraz abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski; na zakończenie procesji, przy kościele Grobu Matki Bożej, sprawowana była uroczysta Msza św.
Procesja Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny rozpoczęła się w niedzielę 22 sierpnia Mszą św. o godz. 6.30, a zakończyła – odpustową sumą o godz. 11.00, której przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, z udziałem abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego. Zakończeniem uroczystości były nieszpory o godz. 18.00 oraz procesja z figurą Matki Bożej Wniebowziętej po Placu Rajskim.

Zdjęcia z Procesji Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny

Zdjęcia z Procesji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

źródło: materiały własne, kalwaria.eu