Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Każdy może zostać świętym

W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych zaprosiliśmy dzieci do udziału w Korowodzie Świętych, w czasie którego uczestnicy poznawali własnych patronów i innych świętych. Dwa hasła towarzyszyły tegorocznemu Korowodowi: “Ja też mogę być święty” i “Święty świeci przykładem”. Zachęcały one do poznawania życia świętych i pokazywały, że świętym może zostać każdy z nas i być może obok nas żyją przyszli święci.

Drugie hasło miało także wymiar edukacyjny. Wspólne zdjęcie, na którym widać w blasku flesza odblaski i światełka uczestników ma zachęcić i pokazać sens i konieczność poruszania po zmroku z odblaskami.

W czasie  dwugodzinnego świętowania dzieci uczestniczyły w nabożeństwie różańcowym w kościele, szły w radosnym korowodzie wokół rynku w Paszkówce, a potem bawiły się w czasie Balu Wszystkich Świętych w Parafialnym Domu Integracji Społecznej. Organizatorzy przygotowali konkursy plastyczne, tańce integracyjne, słodki poczęstunek oraz pamiątkowe dyplomiki dla każdego uczestnika.

Część plastyczno – konkursową tegorocznego Korowodu Świętych przygotowała p. Gosia, prowadząca w naszej parafii zajęcia dla dzieci „Kredkami do nieba”, a w prowadzeniu Balu Wszystkich Świętych wydatnie pomogły dziewczęta ze scholi „Perełki Maryi” pod opieką p. Edyty i p. Justyny.