Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na II Niedzielą Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą – 19.01.2020

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W tym dniu pamiętać będziemy o naszych babciach, a następnego dnia o dziadkach (21 i 22 stycznia). To jest dobra okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. Przecież wnuczęta to dla nich największy skarb i radość. U Babci zawsze jest przyjemnie, ciepło i miło. Z Dziadkiem zawsze można porozmawiać o dawnych czasach. Dla Dziadków zawsze jesteśmy najważniejsi. Szanuje się Ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, miłość i ogromne doświadczenie życiowe. Wdzięczni, pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

Piątek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora kościoła;

Sobota – Świto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

  1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła Rodzinom z Wielkich Dróg oraz ofiarę 400 zł. złożoną na Kościół. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą świątynię polecamy rodzinom Wielkich Dróg: Mrowiec, Golarz, Wędzicha, Piszczek, Piszczek, Piszczek, Cichórz, Bobula, Bobula, Jakubowski, Sałapata.

  2. Dziękujemy za ofiary złożone na kościół w minionym tygodniu: 500 zł od rodziny z Wielkich Dróg. oraz 100 zł od rodziny z Paszkówki. Bóg zapłać!

  3. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka ofiar na potrzebną operację i rehabilitację Martynki Fatla z Jaśkowic.

  4. Katecheza bierzmowanych z klasy 6, 7 i 8 – nieobecnych w ubiegłym tygodniu na spotkaniach będzie w piątek o godz. 16.00.

  5. Katecheza dorosłych w piątek o godz. 20.00

  6. W najbliższą sobotę 25 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy na muzyczny „Betlejemski Wieczór” w wykonaniu naszej scholi – „Perełki Maryi”. W nastrojowo oświetlonym kościele, ze scholą wystąpią zaprzyjaźnieni muzycy. W czasie koncertu usłyszymy tradycyjne i nowoczesne kolędy i pastorałki, specjalnie przygotowane na to coroczne wydarzenie w naszym kościele – zapraszamy!

  7. Składki na ubezpieczenie rolne będą przyjmowane w Paszkówce 21 i 28 stycznia od 14.30 do 15.30 w Wiejskim Domu Kultury.

  8. Program wizyty duszpasterskiej w nadchodzącym tygodniu:

Dzisiaj od godz. 14.00 – blok w Wielkich Drogach przy Ośrodku Wychowawczym;

Poniedziałek – 20.01- Wielkie Drogi od P. Rzeszótko, domy nad Gzymsikiem, do P. Kowalówka;

Wtorek – 21.01 – Wielkie Drogi – od P. Zamysłowskiego, domy za parkiem, k. rzeki, za kanałem, Chałupki do szkoły;

Piątek 24.01 – Wielkie Drogi – Trzebol, Wąwóz od P. Zawada do P. Szkotak.