Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu 6.12.2020

Kalendarz liturgiczny:
Dzisiaj wspomnienie św. Mikołaja, który nie będzie gościł w tym roku w naszym kościele, ale rodzice zaprosili go do swoich domów – życzymy wszystkim miłych spotkań i radości z otrzymanych prezentów.
Poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
Wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym Kościele o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. O godz. 12.00 „Godzina Łaski” i możliwość adoracji do godz. 13.00.
Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci modlitewnej.
1. Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła rodzinom Paszkówki i ofiarę 400 zł złożoną na kwiaty i kościół – Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię prosimy rodziny Paszkówki i Sosnowic: Cichoń, Tyrańska, Pardiak, Skoczek, Wędzicha, Bańdo, Śmietana, Śmietana, Wędzicha, Wędzicha. O posprzątanie kościółka prosimy rodziny: Chytrzyńska, Kucik, Słowińska.
2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w kopertach w minionym tygodniu – 200 zł od rodziny z Wielkich Dróg, 100 zł od rodziny z Paszkówki oraz 600 zł przelane na konto parafii od dwóch rodzin. Bóg zapłać!
3. W przyszłą niedzielę poświęcenie i rozdanie Medalików NMP dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. Na Mszy św. o godz. 9.00 dla Paszkówki, o godz. 10.00 otrzymają dzieci z Wielkich Dróg, a o godz. 11.15 ze Sosnowic. Prosimy rodziców o zakup medalików dla swoich dzieci.
4. W tym roku z powodu pandemii nie będzie dnia spowiedzi przedświątecznej z zaproszonymi księżmi z dekanatu. Spowiadać będziemy od przyszłego poniedziałku codziennie 30 min. przed Roratami i w czasie trwania Mszy św. Do chorych pojedziemy w poniedziałek 21 grudnia przed południem.
5. Poświęcone zostały opłatki na nasze stoły wigilijne, można nabywać je w niedzielę po Mszach św. i w tygodniu przed i po Roratach przy drzwiach wejściowych pod chórem.
6. Na balaskach przy ołtarzu są wystawione świece Caritas – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, które tradycyjnie świecimy w czasie Wigilii i zapalamy na grobach bliskich.
7. W zakrystii są do odebrania terminy odprawiania przyjętych Mszy św. pogrzebowych za śp. + Wiktorię Mierzyńską, + Tadeusza Zwierz, + Stanisława Gracę, + Annę Adasińską, + Annę Kucharczyk.
8. Po Mszach św. dzisiaj możliwość wsparcia poszkodowanej rodziny Pawłowskich, zbiórka ofiar do puszek po Mszach św. prowadzona jest przez OSP naszych wiosek. Bóg zapłać!