Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu – 20.03.2022

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wzniesiemy modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej odprawianej w piątek rano po Mszy św. ok. 7.30 i po południu o godz. 16.30 na którą zapraszamy w sposób szczególny wszystkie dzieci z klas 1,2 i 3-ich, a w niedzielę o godz. 15.30, którą poprowadzi za tydzień Domowy Kościół.
Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 16.00 z kazaniem pasyjnym.

W piątek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten przeżywamy jako Dzień Świętości Życia. Będzie można w tym dniu podjąć duchową adopcję dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Deklaracje do zabrania są wystawione na balaskach przed ołtarzem. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 i 17.00.

Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom Bęczyna – Łysej Góry i ofiarę 550 zł złożoną na kwiaty i kościół. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Bęczyna – Łysa Góra: Morek, Bułat, Żmuda, Ciernia, Kowalczyk, Biel, Nagraba, Warmuz, Galos, Grzebinoga, Kapusta, Hajto, Żmuda. O posprzątanie Kościółka prosimy: Szczypczyk, Woźniczka, Silezin.
2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w kopertach w minionym tygodniu: 500 zł od rodziny z Wielkich Dróg, 200 zł od rodziny z Paszkówki oraz 200 zł przelane na konto parafii od dwóch rodzin. Bóg zapłać!
3. Rekolekcje wielkopostne będą w naszej parafii od V Niedzieli Wielkiego Postu do wtorku (od 3 do 5.04). Droga Krzyżowa ze Sosnowic do Paszkówki będzie w piątek 8 kwietnia. Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Skawiny będzie 1 kwietnia – szczegóły na plakacie.
4. Pragniemy w tym roku zrealizować przekładaną pielgrzymkę do Medjugorie. Odbyłaby się w dniach od 1 do 6 czerwca – spotkanie zapisanych osób na pielgrzymkę będzie w czwartek o godz. 18.00.
5. W przyszłą niedzielę młodzież naszej parafii będzie rozprowadzać przed kościołem baranki Caritas pod hasłem – „Podziel się Wielkanocną radością”, ofiary są przeznaczone na podopiecznych organizacji charytatywnej naszej diecezji.
6. Pragniemy zaprosić naszych ukraińskich gości, którzy znaleźli schronienie przed wojną na terenie naszej parafii, do świetlicy w kawiarence na wikarówce. Będzie ona czynna w środy od godz. 16.00 do 19.00. Chcemy stworzyć miejsce, gdzie można się spotkać przy kawie, porozmawiać, wspierać nawzajem, a dzieci w tym czasie będą się mogły wspólnie pobawić. Prosimy naszych parafian, którzy goszczą ukraińskie rodziny o przekazanie tego zaproszenia.
7. W piątek po Mszy św. wieczornej (o godz.17.30) schola parafialna zaprasza na adoracje w intencji pokoju w Ukrainie i na świecie.
8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas szóstych będzie w poniedziałek o godz. 16.00.