Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu 20.12.2020

Przed nami ostatnie dni Adwentu. Postarajmy się o nasze duchowe przygotowanie do Świąt. Spowiadać będziemy do środy 30 min. przed wieczorną Mszą św. Do chorych pojedziemy jutro od godz. 8.30 – prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii.

W czwartek z pierwszą gwiazdą zasiądziemy do Wigilii, którą rozpoczniemy modlitwą za żywych i zmarłych z naszych rodzin, następnie odczytujemy Ewangelię o Narodzeniu Pana Jezusa, łamiemy się opłatkiem i składamy życzenia.
W tym roku ze względu na epidemię i ograniczenia ilości osób Pasterka będzie o godz. 22.00 i 24.00 w naszym kościele i o 23.00 w kościółku w Sosnowicach.
W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia – Msze św. jak w niedziele.
W sobotę drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana. Czytamy w tym dniu list Rektora Uniwersytetu Papieskiego i ofiarami wspieramy naszą uczelnię.
W przyszłą niedzielę Święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – modlić się będziemy o świętość naszych rodzin.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci modlitewnej.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła rodzinom Paszkówki i ofiarę 360 zł złożoną na dekorację świąteczną kościoła – Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię prosimy rodziny Sosnowic: Klaja, Antos, Mlostek, Moskała, Gaj, Kulig, Kwiatkowska, Brożek, Dziedzic, Bednarz. O posprzątanie Kościółka prosimy rodziny: Krugłow, Dumnicki, Jachymczyk, Bębenek.
2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w kopertach w minionym tygodniu: 100 zł od rodziny ze Sosnowic, 200 zł od rodziny z Wielkich Dróg, 200 zł od rodziny z Bęczyna, 100 zł od rodziny z Paszkówki oraz 600 zł przelane na konto parafii od trzech rodzin. Bóg zapłać!
3. W tym roku z powodu pandemii nie będzie wizyty duszpasterskiej – kolędy. Poświęcone wodę, kadzidło i kredę zabierzemy po Nowym Roku z kościoła i wspólnie przez łącze internetowe albo sami w rodzinach pomodlimy się, prosząc o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku dla naszych bliskich.
4. Pożegnaliśmy w ostatnich dniach z naszej wspólnoty śp. + Barbarę Kowalczyk, + Helenę Dyrga, + Tomasza Zając, a we wtorek o godz. 14.00 pożegnamy śp. Józefę Piszczek z Wielkich Dróg. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.