Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu – 18.12.2022

Ogłoszenia parafialne
Przed nami ostatni tydzień adwentowego oczekiwania i przygotowania do Świąt.
W poniedziałek pojedziemy do chorych z Komunią św. od godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii.
W środę dzień spowiedzi przedświątecznej w naszej parafii – spowiadać będziemy rano od godz. 8.30 do 11.30 (przerwa od 10.00 do 10.30) i po południu od 14.30 do 17.00 (przerwa od 16.00 do 16.30).
W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Rano o godz. 7.00 odprawimy ostatnie roraty. Nie będzie natomiast Mszy św. wieczornej, gdyż wtedy zasiadamy do wieczerzy wigilijnej.

Liturgiczny obchód pamiątki Betlejemskiej Nocy rozpoczniemy od Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty na niedzielę. Wcześniej w naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech ta Święta Noc stanie się okazją do pojednania, wyciągnięcia przyjaznej dłoni i świadectwa miłości względem najbliższych, ale także znajomych i sąsiadów. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem oraz wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
Pasterka w Sosnowicach o godz. 22.00, a w parafii o 24.00. W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia, a w poniedziałek II Dzień Świąt. Zapraszamy do radosnego świętowania Narodzenia Bożego Syna – Naszego Zbawiciela.

W II Dzień Świąt, o godz. 9:30 odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich małżeństw z naszej parafii, które w roku 2022 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa.
Nie będzie Mszy Świętej wieczornej o 17.00 w drugi dzień świąt.

Ofiary zebrane na tacę w czasie Pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia Nienarodzonych SOS, a w Święto św. Szczepana na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom Sosnowic i ofiarę 500 zł złożoną na dekoracje świąteczną i kościół. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Sosnowic: Klaja, Antos, Mlostek, Gaj, Kulig, Kwiatkowska, Antos, Brożek, Dziedzic, Bednarz.
O posprzątanie Kościółka prosimy rodziny: Urbaniak, Drechny, Dynamus, Śmielewski, Pawlica.
2. Podziękowanie za ofiary złożone w tym tygodniu na prace remontowe w kościele: 500 zł od rodziny z Bęczyna, 100 zł od rodziny z Paszkówki oraz 200 zł przelane na konto parafii od dwóch rodzin. Bóg zapłać!
3. Poświęcone opłatki na nasze stoły wigilijne można nabywać w zakrystii przed lub po Mszy św.
4. W zakrystii są do odebrania terminy Mszy św. pogrzebowych odprawianych poza parafia za śp. + Annę Cichórz, + Zofie Kowalówka, + Marię Lelek, + Magdalenę Gorzelską, + Pawła Szlachetkę, + Adama Skrzekut, + Józefa Moskałę.
5. Po pandemicznej przerwie i po świętach od wtorku rozpoczniemy tradycyjne odwiedziny duszpasterskie z błogosławieństwem domu i mieszkańców – kolędę. Prosimy o tradycyjne przygotowanie stołu z krzyżem świecami i wodą święconą, Pismem św. oraz o obecność w miarę możliwości wszystkich domowników.
Program wizyty duszpasterskiej:
wtorek – 27.12 – Wielkie Drogi – Za torami od P. Dybek, koło szosy, do P. Pituch
środa – 28.12 – Sosnowice – Podlas, Stawki od P. Suter do P. Kucharczyk
czwartek – 29.12 – Sosnowice – Grabie i Wieś – do P. Gleń
piątek – 30.12 – Sosnowice – od P. Kucia do P. Organisty.