Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu – 22.12.2019

Przed nami ostanie dwa dni duchowego przygotowania do Świąt. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. rano w Wigilię o godz. 7.00. Powstrzymujemy się w tym dniu tradycyjnie od spożywania pokarmów mięsnych. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd.

Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. O godz. 22.00 Pasterka w Sosnowicach, a o północy w naszym Kościele. Ofiary z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia SOS.

Środa –  Uroczystość Bożego Narodzenia.

Czwartek  – Święto Świętego Szczepana pierwszego męczennika. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy Świętej popołudniowej o godz. 17.00.

Piątek – Święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Sobota – Święto św. Młodzianków Męczenników.

Niedziela – Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa.

  1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła Rodzinom z Wielkich Dróg oraz ofiarę 750 zł złożoną na dekoracje świąteczną. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą świątynię polecamy rodzinom bloku w Wielkich Drogach: Drechna, Śmielewska, Błaszczak, Woźniczka, Najberek, Dynamus, Frankowski, Huk, Pawlica, Urbaniec, Trepczyński.

  2. Dziękujemy za ofiarę złożoną na kościół w minionym tygodniu: 150 euro od rodziny z Paszkówki, 200 zł od rodziny ze Sosnowic, 100 zł od rodziny z Wielkich Dróg, 400 zł od dwóch rodzin z Paszkówki oraz 300 zł przelane na konto Parafii. Bóg zapłać!

  3. Zostało jeszcze trochę świec Caritas – „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” – są wystawione przed ołtarzem.

  4. Rada Rodziców ze szkoły w Paszkówce zwraca się z prośbą do mieszkańców Paszkówki i Bęczyna o serdeczne przyjęcie Kolędników zbierających na potrzeby szkoły.

  5. Okres Bożego Narodzenia to czas odwiedzin duszpasterskich mieszkańców parafii. Niech odwiedziny kapłana w naszym domu staną się okazją do dania świadectwa wiary, modlitwy o błogosławieństwo w zbliżającym się Nowym Roku oraz spotkania i wspólnej rozmowy. Wizytę rozpoczynamy ok. godz. 8.30.

Program na najbliższe dni po świętach:

Piątek – 27 grudnia – Paszkówka – Wieś – od P. Piszczek do P. Babskich

Sobota – 28 grudnia – Bęczyn – Draboż, Jałowce Bugaj, Pagorek

Poniedziałek – 30 grudnia – Bęczyn – Wieś od P. Garleja do P. Morek w Remizie Wtorek 31 grudnia – Bęczyn – Łysa Góra