Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 14.03.2021

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne. W miarę możliwości będziemy chcieli przygotować nasze serca i dusze na przeżycie Świąt Wielkanocnych. Nauki będą w niedzielę na każdej Mszy św. oraz w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00 i 18.00. W tym roku nie będą miały swoich nauk rekolekcyjnych młodzież i dzieci. Rekolekcje poprowadzi ks. Andrzej Wciślak ze Skawiny.
Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – w piątek Drogi Krzyżowej o godz. 7.30 i 16.30, a w niedzielę Gorzkich Żali o godz. 16.00. Drogę Krzyżową w przyszłą niedzielę o godz. 15.30 poprowadzi Służba Liturgiczna – Lektorzy. W nabożeństwie Gorzkich Żali uczestniczą dziś parafianie Sosnowic i Wielkich Dróg, a za tydzień Paszkówki i Bęczyna.

Kalendarz Liturgiczny:

Piątek – Uroczystość Św. Józefa – Oblubieńca NMP.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci modlitewnej.

  1. Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła rodzinom Sosnowic i ofiarę 450 zł złożoną na kościół i dekoracje – Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię prosimy rodziny Sosnowic: Kapusta, Baran, Jezioro, Baran, Tomal, Korabik, Kucharczyk, Dutka, Czyżowska, Ślusarczyk. O posprzątanie Kościółka prosimy rodziny: Szwed, Mosur, Szwed.

  2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w kopertach w minionym tygodniu – 260 zł od dwóch rodzin z Paszkówki oraz 100 zł przelane na konto parafii od rodziny. Bóg zapłać!

  3. Na poszkodowaną przez pożar rodzinę Łędzkich zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 6581 zł. Bóg zapłać za ofiary!

  4. Przed ołtarzem są wystawione baranki wielkanocne Caritas – pod hasłem „Podziel się wielkanocną radością”. Wspieramy w tym roku ofiarami starszych i niepełnosprawnych.

  5. Bardzo prosimy o posprzątanie na cmentarzu zniczy pomiędzy grobami swoich bliskich, które zostały pozrzucane przez wiejący wiatr (halny).

  6. Rejon Skawina zaprasza do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Rozpocznie się ona 19 marca Mszą św. o godz. 18.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Skawinie.

  7. W piątek w Uroczystość św. Józefa będzie dodatkowa Msza św. o godz. 18.00 w intencji śp. o. Józefa Antosa, naszego rodaka, którego 2 rocznica śmierci przypada w tych dniach. Będzie okazja do wspólnej modlitwy i promocji jego książki, którą pisał przed śmiercią. Pisał o swojej parafii i rodzinnych stronach z którymi był tak bardzo związany i interesował się zawsze co nowego w Gminie i Parafii. Po Mszy św. będzie spotkanie z udziałem ks. prof. Wacława Królikowskiego SJ Rektora Kolegium O. Jezuitów w Krakowie, któremu zawdzięczamy ukazanie się tej pozycji oraz p. Wójta naszej Gminy Bogusława Antosa. Po spotkaniu będzie można nabyć książkę, a ofiary będą przeznaczone na ufundowania tablicy pamiątkowej, którą pragniemy zainstalować jako wotum wdzięczności na naszym Domu Parafialnym.