Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 22.03.2020

Moi Drodzy! W duchu troski o nasze rodziny, bliskich, nie będzie w dalszym ciągu w niedziele Drogi Krzyżowej ani Gorzkich Żali w naszym kościele, zachęcamy do odprawienia z bliskimi w domu tych nabożeństw. Nie będzie w tym roku Rekolekcji Wielkopostnych – trudny czas, który przeżywamy jest dla wszystkich czasem „rekolekcji bez rekolekcjonisty”.

Spowiedź przed świętami będzie ogłoszona w przyszłym tygodniu.

Na indywidualną modlitwę i Adorację przed Najświętszym Sakramentem kościół będzie otwarty od godz. 15.00 do 18.00. Rozpoczynać będziemy Koronką do Bożego Miłosierdzia, prosząc o ustanie epidemii.

Dyżur księdza w konfesjonale będzie od 15.00 do 16.00 i przed każdą Mszą św.

Spowiedź ze względów troski o zdrowie i bezpieczeństwo penitentów będzie w kaplicy Wężyków, gdzie będzie wchodziła jedna osoba. Pamiętamy o zachowaniu bezpiecznej odległości na modlitwie.

Komunia św. udzielana będzie wyłącznie na rękę.

Modląc się w Kościele, będąc w kolejce do Komunii zachowujmy odległość ok. 1,5 m między osobami,

Niezależnie od dokładnego mycia rąk przed Mszą świętą w zakrystii, księża przed rozdawaniem Komunii św. zawsze przy ołtarzu dodatkowo dezynfekują dłonie specjalnym płynem, który stoi przy tabernakulum. Każdego dnia są także dezynfekowane klamki i poręcze przy wejściach do kościoła.

W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Będzie można podjąć modlitwę duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Na stoliku będą wystawione deklaracje, której jedną cześć zostawimy w koszyczku przed ołtarzem. Msze św. z obrzędem podjęcia duchowej adopcji będą o godz. 7.00 i 18.00.

Na balaskach przed ołtarzem są wystawione Baranki Wielkanocne Caritas.

  1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła Rodzinom z Bęczyna Łysej Góry oraz ofiarę 650 zł złożoną na kościół. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą świątynię polecamy rodzinom Bęczyna Łysej Góry: Orzechowska, Bułat, Morek, Torba, Żmuda, Ciernia, Kowalczyk, Biel, Galos, Warmuz, Grzebinoga, Kapusta, Hajtos, Żmuda.

  2. Dziękujemy za ofiary złożone na kościół w minionym tygodniu: 100 zł od rodziny z Paszkówki, oraz 300 zł przelane na konto parafii. Bóg zapłać!

  3. Jutro pogrzeb śp. Ryszarda Balcer o godz. 15.00. W pożegnaniu i modlitwie uczestniczyć będzie tylko najbliższa rodzina, ze względu na obowiązujący zakaz zgromadzeń do 50 osób. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu…

Moi Drodzy!

W tym trudnym czasie – pamiętajmy w modlitwie o tych którzy chorują, o tych którzy im służą i chronią nas wszystkich przed epidemią, a także o sobie nawzajem oraz o tych, którzy umarli. Ufamy, że ten czas ciężkiej próby wkrótce minie i wyjdziemy z niego mocniejsi duchowo oraz ceniący bardziej Boże dary, w tym nasze życie doczesne i wieczne. Jako Wasi kapłani obiecujemy nieustającą modlitwę w  intencji całej naszej Wspólnoty i łączymy się z wami we wspólnie odmawianym różańcu codziennie o godz. 20.30.


W niedzielę 22 marca zapraszamy na transmisję online Mszy świętej o godz. 11.15 z naszego kościoła parafialnego.