Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na Niedzielę św. Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę św. Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa 26.12.2021

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia  w naszej wspólnocie trwających Świąt Narodzenia Pańskiego. Słowa podziękowania kierujemy do Orkiestry, Chóru Parafialnego i do naszego P. Organisty – za oprawę i przygotowanie świątecznej liturgii.  Bardzo serdecznie dziękujemy P. Wioli, P. Łukaszowi i lektorom, a także wszystkim, którzy włożyli wiele pracy w przygotowanie kościoła do Świąt i przygotowanie szopki oraz innych świątecznych dekoracji. Osobom sprzątającym za ich pracę. Wszystkim innym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tych Świąt w naszej wspólnocie. Ks. Mirosławowi naszemu rodakowi za głoszone słowo Boże i pomoc świąteczną. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za udział w liturgii, za wspólną modlitwę i za żywą wspólnotę przy ołtarzu w te szczególne dni.

W piątek zakończenie Starego Roku. Zapraszamy na uroczyste nieszpory z kazaniem o godz. 16.30, a następnie Msza św. W sobotę Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi – przywitamy Nowy Rok. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 10.00, 11.15 i 17.00, w Sosnowicach o godz. 8.15.

Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom z Wielkich Dróg i ofiarę 750 zł złożoną na dekorację świąteczną i kościół. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom z Wielkich Dróg: Kowalówka, Kolasa, Gworek, Góra, Kowalówka, Atłas, Kowalówka, Nęga, Adamus, Adamus. O posprzątanie Kościółka prosimy: P. Szarański, Pala, Czekaj.

Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w kopertach w minionym tygodniu: 100 zł od rodziny ze Sosnowic oraz 200 zł przelane na konto parafii od rodziny. Bóg zapłać!

Jak już zapowiadaliśmy wizyty duszpasterskiej – „kolędy” nie będzie. Będziemy zapraszać do kościoła poszczególne rejony na Msze św. połączone z modlitwą za rodziny, osoby chore, samotne i nie wychodzące z domu. Będziemy zabierać z Kościoła wodę święconą przygotowaną w małych buteleczkach oraz pamiątkowy obrazek z błogosławieństwem dla rodziny oraz kadzidło i kredę. Będzie też okazja do złożenia ofiary na Służbę Liturgiczną i P. Kościelnego.

W tym tygodniu na godz. 18.00 zapraszamy:

Wtorek – (28.12) – Paszkówkę z domów: Kolonii za Cmentarzem, Zastaw, domy w Stronę Łysej Góry, Starej wsi oraz od P. Piszczek do P. Babskich 

Środa – (29.12) – Paszkówka: Świerczenie, Pasternik, Posmyków, Kolonia św. Jana do P. Wysogląd

Poniedziałek – (3.01) – Paszkówka: Pobiedr i Rola

Wtorek  (4.01) – Sosnowice: Podlas, Stawki, od P. Suter do P. Zagrobelny, Sosnowice: Grabie i Wieś do P. Gleń.

Stowarzyszenie Seniorów i Juniorów Królewskie Wielkie Drogi informuje i prosi o przyjęcie kolędników.  W Sosnowicach natomiast kolędować będą OSP, Szkoła i Koło Gospodyń, a ofiary zostaną przeznaczone na pomoc w terapii chorej mieszkanki Sosnowic, mamy 4 dzieci.

Pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty śp. + Józefa Torbę, w poniedziałek pożegnamy śp. Rozalię Lempart z Wielkich Dróg o godz. 14.00, we wtorek o godz. 12.00 + Krystynę Cabak, a o godz.14.00 + Zofię Jasiołek  ze Sosnowic. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…