Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na Niedzielę – Święto św. Rodziny

Niedziela – Święto św. Rodziny 31.12.2023
Ogłoszenia parafialne

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.30 – odnowienie ślubów Jubilatów. Będziemy się modlić w ich intencji i ich rodzin. Jest to Święto patronalne rodzin należących do Domowego Kościoła.
O godz. 16.30 odprawimy dzisiaj nieszpory na Stary Rok, a bezpośrednio po nich uroczysta Msza święta. Z Bogiem zakończymy ten mijający niełatwy rok. Podziękujemy za każde dobro, a także przeprosimy Boga za wszelkie słabości i grzechy. Wyrazem tej modlitwy będzie wspólny śpiew: „Święty Boże” oraz „Ciebie Boga wysławiamy”.

Poniedziałek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – powitamy Nowy Rok 2024 i będziemy prosili Matkę Bożą o wstawiennictwo i opiekę – Msze św. w naszym kościele jak w niedzielę.
Czwartek – pierwszy miesiąca stycznia, po Nowennie adoracja w ciszy z możliwością spowiedzi do godz. 19.00.
Piątek – pierwszy miesiąca. Spowiadać będziemy rano od godz. 6.30 i po południu od 16.00 – 17.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.
Sobota – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli – z błogosławieństwem kadzidła i kredy. Msze św. w naszym kościele jak w niedzielę.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy obfitości Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom z Wielkich Dróg oraz ofiarę 500 zł, złożoną na dekorację i potrzeby kościoła. Bóg zapłać!
W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Wielkich Dróg: trzy rodziny Piszczek, Cichórz, Bobula, Bobula, Grzesiek, Batko, Turaj, Turaj.
O posprzątanie Kościółka prosimy Rodziny: Żmuda, Żmuda, Stokłosa.
2. Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na prace remontowe w naszym kościele: 200 zł od dwóch rodziny ze Sosnowic oraz 600 zł przelane na konto parafii od dwóch rodzin. Bóg zapłać!
3. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia w naszej wspólnocie Świąt Narodzenia Pańskiego. Słowa podziękowania kierujemy do Chóru Parafialnego i naszego P. Organisty Zbigniewa, dziękujemy Orkiestrze naszej OSP Sosnowice – to wielkie bogactwo posiadać zespoły, które ubogacają liturgię. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włożyli wiele pracy w przygotowanie kościoła do Świąt – wykonanie szopki oraz innych świątecznych dekoracji – P. Wioli z P. kościelnym Łukaszem i lektorom. Służbie Liturgicznej za oprawę świątecznej liturgii. Osobom sprzątającym za ich pracę oraz P. Krysi za zawsze pięknie przygotowane ołtarze, obrusy i szaty liturgiczne. Bóg zapłać!

Program wizyty duszpasterskiej – kolędy na najbliższe dni:
Wtorek 2.01 – Paszkówka – Rola
Środa 3.01 – Bęczyn: Draboż, Jałowce, Bugaj, Pagorek
Czwartek 4.01 – Bęczyn – Łysa Góra
Poniedziałek 8.01 – Bęczyn – Wieś – od P. Garlej do P. Morek w Remizie
Wtorek 9.01 – Wielkie Drogi – od P. Zamysłowskiego, domy za parkiem, k/rzeki, za kanałem, Chałpki do szkoły
Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 8.30.