Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na Niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia

Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Wielkanocną – Wniebowstąpienie Pańskie 24.05.2020

Kalendarz liturgiczny: 

Wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana;

Piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;

W przyszłą niedziele Uroczystość Zesłania Ducha św.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci modlitewnej. Słowa życzeń kierujemy do wszystkich naszych Mam, z racji przypadającego we wtorek ich Święta. Życzymy im uśmiechu, zdrowia oraz miłości i wdzięczności swoich dzieci oraz opieki Matki Najświętszej.

  1. Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła rodzinom Bęczyna oraz za ofiarę 670 zł złożoną na kościół – Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Bęczyna – Draboża: Wojnowski, Gaczorek, Gaczorek, Petranowicz, Typrowicz, Zwierz, Dyrga, Dyrga, Kaczmarczyk, Grabysa, Kozieł, Monica.
  2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w minionym tygodniu w kopertach od pięciu rodzin z Bęczyna 900 zł, od siedmiu rodzin ze Sosnowic 1600 zł, od dwóch rodzin z Paszkówki 400 zł, od czterech rodzin z Wielkich Dróg 900 zł oraz 100 zł przelane na konto parafii od jednej rodziny. Bóg zapłać!                                                                
  3. Przypominamy o zwiększonej ilości Mszy św. odprawianych od dzisiaj w naszym kościele. Uległy też zmianie godziny odprawiania:  pierwsza Msza św. o godz. 6.30, następnie o godz. 7.30,  9.00,  10.00 i  11.15 oraz o 17.00. W kościółku bez zmian o godz. 8.15. Będą też wystawiane ławki na zewnątrz kościoła jak będzie sprzyjająca pogoda.
  4. Podziękowanie dla I Róży Kobiet z Wielkich Dróg za zakupienie i ofiarowanie pięciu dywanów do kościoła na procesje i różne uroczystości do budowanych ołtarzy. Bóg zapłać!
  5. Zebranie z rodzicami trójek klasowych dzieci z klasy trzeciej w sprawie ustalenia między innymi terminu pierwszej Komunii św. będzie we wtorek w kościele po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.
  6. Pożegnaliśmy w ostatnich tygodniach z naszej wspólnoty śp. + Helenę Warmuz, + Ryszarda Nabielskiego,  + Janusza Palarskiego, + Mariana Bel, a pogrzeb śp. Tadeusza Marchewki ze Sosnowic będzie we wtorek o godz. 15.00. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.