Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na Niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha św.

Ogłoszenia na Niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha św. 5.06.2022

Kalendarz Liturgiczny:
Poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świąt
Środa – wspomnienie św. Jadwigi, królowej
Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowana z rąk J. E. ks. Bp. Janusza Mastalskiego na Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy o modlitwę za naszą młodzież, która przyjmie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.
Sobota – wspomnienie św. Barnaby, apostoła

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom z Bęczyna i ofiarę 600 zł na kwiaty i kościół. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię prosimy rodziny Paszkówki – Jałowce: Janik, Dyrga, Kozioł, Gonciarczyk, Kudra, Kudra, Byrgiel, Pasierbek, Kudra i Wilk.
O posprzątanie kościółka prosimy rodziny: Suryło, Szkotak i Bobula.
2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w kopertach w minionym tygodniu: 100 zł od rodziny ze Sosnowic oraz 100 zł przelane na konto parafii od rodziny. Bóg zapłać!
3. Młodzież, która przyjmie sakrament bierzmowania w najbliższy czwartek, przyjdzie w poniedziałek na próbę na godz. 19.00, we wtorek na Mszę św. z wręczeniem krzyży na godz. 18.00, w środę przystąpią do spowiedzi od godz. 17.30 do 18.30 i zostaną na próbę o godz. 18.30.
4. Dzisiaj po Mszach św. prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek dla mieszkańców Dołyńskiej na Ukrainie, jako jedna z form wsparcia i pomocy humanitarnej.
5. Rada Rodziców, Dzieci i Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Paszkówce zapraszają 11.06. na Piknik Rodzinny przy Domu Strażaka w Paszkówce. Rozpoczęcie o godz. 15:00.
6. W ostatnich dniach pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Czesława Ciepły z Sosnowic, śp. Franciszka Wilkosz z Sosnowic, śp. Krystynę Grzebinoga z Bęczyna. W poniedziałek o godz. 12:00 pogrzeb śp. Franciszka Styczeń z Sosnowic. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…