Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na Święto Świętego Szczepana

Ogłoszenia parafialne na Święto św. Szczepana 26.12.2022

Pragniemy dzisiaj z całego serca podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia w naszej wspólnocie trwających Świąt Narodzenia Pańskiego. Słowa podziękowania kierujemy do Chóru Parafialnego z P. Organistą Zbigniewem i do Orkiestry OSP Sosnowice, dla Służby Liturgicznej z ks. Markiem za oprawę świątecznej liturgii.
Bardzo serdecznie dziękujemy P. Wioli, Ewelinie, P. Łukaszowi kościelnemu i Pani Krysi za przygotowanie kościoła do Świąt, wykonanie szopki oraz innych świątecznych dekoracji. Osobom sprzątającym za ich pracę. Wszystkim innym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tych Świąt w naszej wspólnocie. W końcu wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za udział w liturgii, za wspólną modlitwę i za żywą wspólnotę przy ołtarzu.

Dzisiaj o godz. 9:30 Msza święta z udziałem małżeństw z naszej parafii, które w roku 2022 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa (rocznik 1972 i 1997) z okazji przypadającego w piątek Święta św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

Kalendarz liturgiczny:
Wtorek – Święto św. Jana Ewangelisty z błogosławieństwem wina
Środa – Święto św. Młodzianków, męczenników
Piątek – Święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
Sobota – Zakończenie Starego Roku. Nieszpory z kazaniem o godz. 17.00, a następnie Msza św. Z Bogiem zakończmy ten mijający niełatwy rok. Podziękujmy za każde dobro, a także przeprośmy Boga za wszelkie słabości i grzechy. Wyrazem tej modlitwy będzie wspólny śpiew: „Święty Boże” oraz „Ciebie Boga wysławiamy”.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom Sosnowic i ofiarę 350 zł złożoną na dekoracje świąteczną. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Sosnowic: Przewoźniak, Mazurek, Szostak, Sekuła, Morek, Pawłowska, Pawłowska, Adamczyk, Jasiołek, Kucharczyk. O posprzątanie Kościółka prosimy rodziny: Antos, Guściora, Smajek.
2. Podziękowanie za ofiary złożone w tym tygodniu na prace remontowe w kościele: 300 zł od dwóch rodzin z Wielkich Dróg, 200 zł od rodziny z Jaśkowic oraz 900 zł przelane na konto parafii od trzech rodzin. Bóg zapłać!
3. Ochotnicza Straż Pożarna w Bęczynie w okresie świątecznym odwiedzi z kolędą mieszkańców, a zebrane środki przeznaczy na budowę garażu OSP.
4. Rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej w Wielkich Drogach proszą mieszkańców Wielkich Dróg o przyjęcie kolędników.
5. Podziękowanie dla P. Michała Kani za odśnieżenie parkingów przy naszym kościele. Bóg zapłać!
6. Gazeta Gość Niedzielny w tym tygodniu podwójny i kosztuje 15 zł. Ministranci przed kościołem rozdają specjalne wydanie pośmiertne „Carolusa” poświęcone ks. Henrykowi Młynarczykowi.
7. Od jutra rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie z błogosławieństwem domu i mieszkańców.
Program wizyty duszpasterskiej:
• wtorek – 27.12 – Wielkie Drogi – Za torami od P. Dybek, koło szosy, do P. Pituch
• środa – 28.12 – Sosnowice – Podlas, Stawki od P. Suter do P. Kucharczyk,
• czwartek – 29.12 – Sosnowice – Grabie i Wieś – do P. Gleń,
• piątek – 30.12 – Sosnowice – od P. Kucia do P. Organisty.
• poniedziałek – 2.01 – Sosnowice – domy koło Kościółka od P. Warmuz do P. Moskałów
• wtorek – 3.01 – Wielkie Drogi – od P. Rzeszótko, domy nad Gzymsikiem, do P. Kowalówka
• środa – 4.01 – Wielkie Drogi – od p. Zamysłowskiego, domy za parkiem, k/rzeki, za kanałem, Chałupki do Szkoły,
• czwartek – 5.01 – Wielkie Drogi –Trzebol, Wąwóz od. Zawady do P. Szkotak,
• sobota – 7.01 – Bęczyn – Łysa Góra
8. Pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty śp. Ryszarda Gaj, + Józefa Skaber, + Jerzego Topolskiego – polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie