Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną – 10.05.2020

Solenizantom i Jubilatom tygodnia – składamy najserdeczniejsze życzenia.

  1. Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła rodzinom z Bęczyna oraz za ofiarę 330 zł złożoną na kościół – Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Bęczyna: Malec, Mocała, Malec, Sokół, Torba, Pietrzykiewicz, Morek. O posprzątanie Kościółka na przyszłą niedzielę prosimy rodziny – Fuss, Rokosz, Rokosz.
  2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w minionym tygodniu w kopertach od rodziny ze Skawiny 200 zł, z Krakowa 100 zł, od czterech rodzin ze Sosnowic 900 zł, od pięciu rodzin z Paszkówki 700 zł, od dwóch rodzin z Wielkich Dróg 400 zł, od dwóch rodzin z Bęczyna 300 zł oraz 470 zł od czterech rodzin przelane na konto parafii. Bóg zapłać!
  3. Pielgrzymka do Medjugorie została przełożona na przyszły rok. Osoby które rezygnują z wyjazdu mogą odebrać wpłaconą zaliczkę.
  4. Archidiecezja Krakowska świadoma spuścizny nauczania i świętości życia św. Jana Pawła II Wielkiego oraz odpowiedzialności za nią, przygotowała bogaty plan obchodów 100-lecia Jego urodzin. Z racji na zaistniałą sytuację epidemiczną w całym świecie wiele wydarzeń oraz inicjatyw zostało odsuniętych w czasie. Chcąc jednak godnie uczcić tę rocznicę, Archidiecezja Krakowska serdecznie zaprasza do udziału, szczególnie za pośrednictwem mediów, w uroczystościach i wydarzeniach w Krakowie oraz w Wadowicach.
  5. Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego w imieniu Ojca Świętego Franciszka skierowała do Episkopatów całego świata prośbę, by czwartek, 14 maja 2020 roku uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. W te duchowe praktyki włączą się także – według własnej wiary i tradycji – przedstawiciele innych religii.

Dlatego zachęceni i poproszeni przez naszego Metropolitę Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego podejmiemy w tym dniu modlitwę, post i dzieła miłosierdzia w intencji ustania epidemii.