Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu – 21.03.2021

Ponieważ zostały wprowadzone kolejne ograniczenia epidemiczne i ograniczona ilość osób w kościele – prosimy o stosowanie się do zaleceń.
Odwołane zostały Rekolekcje Wielkopostne, nie będzie też drogi Krzyżowej ze Sosnowic do kościoła.
Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach prowadzonych przez media np. przez biblistę ks. Wojciecha Węgrzyniaka w TVP 3 Kraków od 26.03 do 28.03 (pt. sob. niedz.) o godz. 20.30 – temat „ Miedzy niebem a ziemią”. Prosimy o korzystanie przed świętami z sakramentu pokuty – spowiadać będziemy przez cały tydzień pół godziny przed wieczorna Mszą św. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – w piątek Drogi Krzyżowej o godz. 7.30 i 16.30, a w niedzielę Gorzkich Żali o godz. 16.00. Drogę Krzyżową w przyszłą niedzielę o godz. 15.30 poprowadzą Margeretki naszej parafii. W nabożeństwie Gorzkich Żali uczestniczą dziś parafianie Paszkówki i Bęczyna, a za tydzień Sosnowic i Wielkich Dróg.

Kalendarz Liturgiczny:

Czwartek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone. Deklaracje do zabrania i wypełnienia są wystawione na balaskach. Msza św. z podjęciem duchowej adopcji o godz. 17.00.
Za tydzień niedziela Palmowa – święcimy palmy na każdej Mszy św., a uroczysta procesja z poświęceniem palm o godz. 11.15.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci modlitewnej.

  1. Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła rodzinom Sosnowic i ofiarę 500 zł złożoną na kościół i dekoracje – Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię prosimy rodziny Sosnowic: Wyrwa, Wyżga, Adamus, Klaja, Dyduch, Brożek, Piwowarczyk, Prusak, Dyrga, Brożek. O posprzątanie Kościółka prosimy rodziny: Zawada, Hyra, Lesiak, Pyra.

  2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w kopertach w minionym tygodniu – 300 zł od dwóch rodzin z Paszkówki, 200 zł od rodziny z Wielkich Dróg, 500 zł od rodziny ze Sosnowic oraz 400 zł przelane na konto parafii od dwóch rodzin. Bóg zapłać!

  3. Przed ołtarzem są wystawione baranki wielkanocne Caritas – pod hasłem „Podziel się wielkanocną radością.” Wspieramy w tym roku ofiarami starszych i niepełnosprawnych.

  4. Książka O. Józefa Antosa, naszego rodaka, w której opisał przed śmiercią historię naszej parafii, będzie rozprowadzana po świętach na stoisku przed kościołem.

  5. Pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty śp. + Jana Wnęk i + Zbigniewa Góralczyk, – w poniedziałek pożegnamy o godz. 13.00 śp. + Marię Wyka, o 15.00 + Fredę Piszczek, we wtorek o godz. 12.00 pogrzeb + Pawła Pacułt, o godz. 14.00 + Ireny Zięcik – polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.