Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na VI Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Zwykłą 12.02.2023

Kalendarz Liturgiczny:
Wtorek – wspomnienie Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
W tym dniu przypada także dzień modlitwy za naszą Ojczyznę. Będziemy się modlić przez wstawiennictwo bł. ks. Józef Stanek (SAC), kapelana Armii Krajowej, walczącego w Powstaniu Warszawskim.

W przyszłą niedzielę rozpoczęcie nabożeństwa 40-godzinnego poprzedzającego Wielki Post. Adoracja będzie w ciszy po każdej Mszy św. przed południem.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom Sosnowic i ofiarę 500 zł złożoną na kwiaty i potrzeby kościoła. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Sosnowic: Kucharczyk – 5 rodzin, Kolasa, Bujak, Suter, Zięcik, Zięcik.
O posprzątanie Kościółka prosimy rodziny: Żak, Adamus, Bułat.
2. Dziękujemy za ofiary złożone na prace remontowe w naszym kościele: 200 zł od rodziny z Paszkówki, 200 zł od rodziny z Wielkich Dróg oraz 300 zł przelane na konto parafii od dwóch rodzin. Bóg zapłać!
3. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Fatimy i Portugalii w dniach 22-28 maja. Zapisy i szczegółowe informacje po Mszach św. w zakrystii.
4. Ks. Andrzej Policht, który w ubiegłą niedzielę zbierał na swoich podopiecznych w Żytomierzu na Ukrainie, bardzo dziękuje naszej wspólnocie – zebrał 10 tys. 350 zł. Bóg zapłać!
5. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na „Walentynkowy Wieczór w Karnawałowych Rytmach”, który odbędzie się w sobotę 18 lutego o godzinie 18.00. Zapewniamy występy „na żywo”, wspólne śpiewanie znanych piosenek i nastrojową atmosferę przy kominku i słodkim poczęstunku. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej.
6. Caritas niesie pomoc ofiarom kataklizmu po trzęsieni ziemi w Syrii i Turcji. Z tej racji Metropolita Krakowski wraz z innymi biskupami naszej Ojczyzny prosi o przeprowadzenie w niedzielę tj. dzisiaj w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej zbiórki do puszek na ten cel. Ofiary będą zbierane po Mszach św. przez młodzież naszej parafii.