Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na VII Niedzielę Wielkanocy

Ogłoszenia na VII Niedzielę Wielkanocy 29.05.2022

Kalendarz Liturgiczny:
Wtorek – Święto Nawiedzenia NMP
Środa – wspomnienie św. Justyna, męczennika.
Rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. W litanii do NSPJ będziemy zawierzać siebie i nasze rodziny Bożemu Sercu, odprawiane będzie w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz.16.45.
Czwartek – pierwszy miesiąca czerwca. Po Mszy św. adoracja w ciszy do godz. 20.00 z możliwością spowiedzi.
Piątek – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
Przypada w tym dniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiadać będziemy rano od godz. 6.30 i po południu od 17.00 do 18.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom z Bęczyna – Draboża i ofiarę 550 zł na kwiaty i kościół. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię prosimy rodziny Bęczyna Jałowce i Bugaj: Bajda, Opyrchał, Opyrchał, Brzezińska, Zwierz, Kowalczyk, Galos, Piwowarczyk, Dyrga, Piwowarczyk. O posprzątanie kościółka prosimy rodziny: Gruszeczka, Moskała, Rak.
2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w kopertach w minionym tygodniu: 100 zł od rodziny ze Sosnowic oraz 250 zł przelane na konto parafii od dwóch rodzin. Bóg zapłać!
3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej w środę o 18.30 dla Paszkówki i Sosnowic.
4. Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Kruszynki” dziękuje za ofiary na swoich podopiecznych zebrali 2770 zł. Bóg zapłać!
5. Spotkanie wyjeżdzających do Medjugorie pon. godz. 19.00. Nie ma już potrzeby wykonywania testów covidowych.
6. Za trzy tygodnie 16 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała.
O przygotowanie Ołtarzy w tym roku prosimy rodziny:
Ołtarz I: – Sosnowice od p. Cichoń do Jasiołek oraz Zabaranie. Odpowiedzialni – Pani Urbaniak, Bal, Morek, Kucharczyk, Wąsiołek.
Ołtarz II: – Paszkówka Stara Wieś i Łysa Góra. Odpowiedzialni – Pani Opalińska, Ciernia, Szydłowska, Żmuda.
Ołtarz III: – Paszkówka Kolonia za Cmentarzem, Zastaw i domy w stronę Łysej Góry.
Odpowiedzialni – Pani Dyrga, Gabryła, Bolek, Grzegrzewska.
Ołtarz IV: – Wielkie Drogi od p. Zawada do p. Szkotak. Odpowiedzialni – Pani Zawada, Sikora, Śliwa, Kowalczyk.

7. W związku z panującą na Ukrainie wojną z miejscowości Dołyńska leżącej w środkowej części Ukrainy, nad Dnieprem, wpłynęła do NAS od burmistrza tej miejscowości prośba o pomoc humanitarną. Obecnie w tej miejscowości oprócz stałych mieszkańców przebywa ponad 2 tysiące osób przesiedlonych z terenów okupowanych, a ilość przesiedlonych stale rośnie. Dotychczasowa pomoc dla Ukrainy zazwyczaj docierała do dużych miast, a te mniejsze takie jak Dołyńska muszą radzić sobie same. Dlatego w odpowiedzi na tę prośbę, Wójt Gminy Brzeźnica i Parafie naszej Gminy pragną zorganizować konkretną, cykliczną pomoc dla mieszkańców Dołyńskiej i działającej tam obrony terytorialnej. Wsparcia będzie można udzielić na kilka sposobów:
– W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. przeprowadzona zostanie zbiórka pieniężna. Za zebrane pieniądze zakupione zostaną potrzebne produkty.
– Będzie również możliwość złożenia ofiar rzeczowych takich jak: konserwy mięsne i rybne, kawa, herbata, ciastka, kasza, ryż, makaron, proszek do prania, środki higieny osobistej: mydło, pasta do zębów, szampon.
Dary zbieramy w Paszkówce na wikarówce, 3 i 4 czerwca (to jest piątek, sobota) w godz. od 18.00 do 20.00.
Potrzebne dary rzeczowe przekazać będzie można również do Szkoły Podstawowej od 30 maja do 03 czerwca (od poniedziałku do piątku) w godzinach pracy szkoły.