Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na VIII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na VIII Niedzielę Zwykłą – 27.02.2022

Dzisiaj po każdej Mszy św. adoracja w ramach nabożeństwa 40-godzinnego przed Wielkim Postem z odśpiewaniem suplikacji, prosząc o pokój na Ukrainie. Jutro i we wtorek adoracja od 17.00 do 18.00, a na zakończenie wieczorna Msza św. Odpowiadając na prośbę Episkopatu po Mszach św. dzisiaj zbiórka ofiar do puszek, a w środę składka jako „jałmużna wielkopostna” będzie przeznaczona na Ukrainę i przelana na konto Caritas.

Pragniemy także jako parafia udzielić pomocy uchodźcom z Ukrainy:
Zorganizować noclegi – prosimy o zgłaszanie chętnych do zakrystii po Mszach św., którzy przyjmą rodziny do swoich domów na czas wojny, pamiętajmy są to w większości kobiety i dzieci
Organizujemy także zbiórkę rzeczy materialnych w salce katechetycznej – w poniedziałek i wtorek można będzie je dostarczyć od 14.00 do 18.00 
Prosimy o wolontariuszy chętnych do pomocy w poniedziałek i wtorek na odbiór i segregację przyjmowanych darów
Prosimy także o zgłaszanie się osób mogących zorganizować transport przewozu rodzin z Krakowa i zebranych darów do Krakowa

Kliknij, aby przeczytać dokładne informacje o pomocy dla uchodźców z Ukrainy…

Kalendarz liturgiczny:
Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
Środa Popielcowa rozpocznie trwający 40 dni okres Wielkiego Postu. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 9.00 i 18.00, a w Sosnowicach o 17.00.
Czwartek – pierwszy miesiąca marca. Po Nowennie adoracja w ciszy do 19.00 z możliwością spowiedzi.
Piątek – Święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca – spowiadać będziemy rano od 6.30 i po południu od 16.00 do 17.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej odprawianej w piątek rano po Mszy św. ok. 7.30 i po południu o godz. 16.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 16.00 z kazaniem pasyjnym.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wstawiennictwa Matki Najświętszej.
1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom z Wielkich Dróg i ofiarę 550 zł złożoną na kwiaty i kościół. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom z Wielkich Dróg: Wyka, Turek, Wyka, Śliwa, Wójciak, Żmuda, Sumera, Sumera, Łoboda, Jakubowski, Skorus, Janik, Paleczny. O posprzątanie Kościółka prosimy: Wędzicha, Wągroda, Zaleńska.
2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w kopertach w minionym tygodniu: 100 zł od rodziny z Paszkówki oraz 100 zł przelane na konto parafii od rodziny. Bóg zapłać!
3. W czwartek w Skawinie w parafii św. Judy Tadeusza spośród 52 – 6 naszych ministrantów przyjęło błogosławieństwo i posługę lektora w naszej parafii – cieszymy się i otaczamy ich naszą wspólną modlitwą.
4. Bardzo prosimy o posprzątanie na cmentarzu zniczy i przejść między grobami po ostatnich nawałnicach.