Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na XII Niedzielę Zwykłą

XII Niedziela Zwykła 23.06.2024

Ogłoszenia parafialne

Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
Piątek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
Sobota – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy obfitości Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej, a w naszych modlitwach pamiętamy dzisiaj o naszych Ojcach – niech św. Józef, otacza opieką i wyprasza potrzebne łaski dla żyjących, a życiem wiecznym obdarzy zmarłych.

Wszystkim parafianom i gościom rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy zdrowia i pięknej pogody oraz bezpiecznego i owocnego wypoczynku. Czas wakacji niech będzie również czasem odnowienia duchowego i regeneracji sił.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła w minionym tygodniu rodzinom Paszkówki i ofiarę 500 zł na kwiaty i potrzeby kościoła. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą świątynie polecamy rodzinom Paszkówki: Orzechowski, Kolasa, Kolasa, Pernal, Pernal, Bobula, Antos, Adamus, Sikora, Bobula.
2. Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na prace remontowe w naszym kościele: 200 zł od rodziny z Wielkich Dróg oraz 400 zł przelane na konto parafii od rodziny. Bóg zapłać!
3. Od przyszłej niedzieli do października oraz w miesiącach zimowych nie będzie Mszy św. w Kościółku w Sosnowicach z powodu prowadzonych prac konserwatorskich. Msze św. zamawiane będą odprawiane w kościele w parafii, a wypominki za zmarłych przed Mszą św. o godz. 9.30.
4. OSP Sosnowice zaprasza na „Piknik Strażacki” w przyszłą sobotę od godz. 15.00 na boisku sportowym w Sosnowicach. Zebrane środki zostaną przekazane na zakup sprzętu dla jednostki.
5. W ubiegłą niedzielę wolontariusze zebrali 9721 zł i 5 euro na rodzinę z Bęczyna. Bóg zapłać za ofiary!
6. Pan Stanisław – Przewodnik zaprasza na „Dróżki Pana Jezusa” w sobotę 29 czerwca. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 6.00, a następnie wyjście z Placu Rajskiego o godz. 6.45. Zapraszamy!
7. Pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty śp. Władysławę Stramek. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie…