Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na XIII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia parafialne na XIII Niedzielę Zwykłą 2.07.2023

Kalendarz Liturgiczny:
Poniedziałek – Święto św. Tomasza, apostoła
Wtorek – rocznica poświęcenia bazyliki metropolitalnej w Krakowie
Czwartek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. Pierwszy czwartek miesiąca – po Nowennie adoracja w ciszy do godz. 20.00 z możliwością spowiedzi
Piątek – pierwszy miesiąca lipca. Spowiadać będziemy rano od godz. 6.30 i po południu od 17.00 do 18.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.
Sobota – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy obfitości Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom Sosnowic i ofiarę 200 zł złożoną na kwiaty i potrzeby kościoła. Bóg zapłać! W następnym tygodniu o troskę o naszą Świątynię prosimy rodziny Sosnowic: Warmuz, Faron, Korzeniowska. Antos, Dyrga, Dyrga, Adamus, Bobula, Krawczyk, Skaber, Suryło, Kaczmarczyk, Moskała, Morys.
O posprzątanie kościółka prosimy rodziny: Zawada, Pyra, Lesiak.
2. Dziękujemy za ofiary złożone na prace remontowe w naszym kościele: 400 zł od rodziny z Wielkich Dróg oraz 150 zł przelane na konto parafii od rodziny. Bóg zapłać!
3. Wróciły już wszystkie zeszyty z wiosenną zbiórką ofiar na prace remontowe w naszym kościele. Bóg zapłać za ofiary!
Kontynuujemy prace odnawiania polichromii w prezbiterium za ok. dwa tygodnie będzie przeniesione rusztowanie i rozpocznie się konserwacja i czyszczenie ołtarza głównego. Zostanie zdjęty obraz Przemienienia Pańskiego do odnowienia i konserwacji – koszt odnowienia obrazu to ok. 23 tys. zł.
Zamówione zostały do wykonania w prezbiterium nowe krzesła, miejsce przewodniczenia dla celebransa i asysty przy ołtarzu wg projektu pani konserwator zabytków. Zostały wykonane także prace przy plebani – odnowiony budynek gospodarczy i położona kostka.
Przy okazji pragnę bardzo serdecznie podziękować za wykonanie wielu prac przy kościele, przez naszych parafian nieodpłatnie. Podziękowanie dla P. Chorążego i jego firmy, dla firmy P. Pitucha, dla rodziny P. Kani, dla rodziny Lesiak, dla rodziny Ciepły oraz dla P. Figuły – gdyby przyszło za wiele tych prac zapłacić, była by to na pewno bardzo duża kwota – sami wiecie, ile dzisiaj kosztuje każda usługa czy praca. Jesteśmy bardzo wdzięczni. Chcemy jeszcze w tym roku położyć kostkę przy wikarówce – dojście do kościoła oraz rozpocząć prace przy budowie parkingu po drugiej stronie ulicy.
Z Panem Wójtem Bogusławem Antosem staramy się pozyskać środki na remont kościółka w Sosnowicach.
Uzyskaliśmy także pozwolenie z kurii krakowskiej na zamianę działek pod rozbudowę i powiększenie naszego cmentarza parafialnego.
Pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować, za ofiary, także te przelewane na konto parafialne i składane w kopertach. Bóg zapłać!