Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na XV Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą – 11.07.2021

NOWENNA 9. TYGODNI PRZED BEATYFIKACJĄ CZCIGODNEGO SŁUGI BOŻEGO KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO

Wobec bliskich już uroczystości beatyfikacyjnych Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego chcemy najpierw dziękować za wszystkie dobrodziejstwa, którymi Bóg obdarzył go „w ziemskim życiu i które za jego pośrednictwem nam przypadły w udziale”. Te dobrodziejstwa ciągle trwają – w postaci jego słowa i przykładu jego życia. Obecnie poprzez Nowennę pragniemy je sobie przypomnieć i w sobie utrwalić. Ufam, że zaproponowane rozważania dziewięciotygodniowej Nowenny przed beatyfikacją Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego wydatnie przyczynią się zarówno do lepszego poznania jego nauczania, jak i do głębszego zapisania jego osoby w naszych sercach. Proszę Was, Drodzy Siostry i Bracia, aby każdy dzień przed beatyfikacją był związany z konkretnym słowem Czcigodnego Sługi Bożego i aby szczególnym dniem medytacji nad jego dziedzictwem była sobota, dzień poświęcony Maryi, Matce naszego Pana, tak bardzo umiłowanej przez Prymasa Tysiąclecia, której wszystko zawierzył.

Z serca Wam wszystkim błogosławię
+ Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

 

Kalendarz liturgiczny:
Wtorek – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Czwartek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

Piątek – wspomnienie NMP Z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej).

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

  1. Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła rodzinom ze Sosnowic i ofiarę 250 zł złożoną na kwiaty i Kościół. W następnym tygodniu o troskę o naszą Świątynię prosimy rodziny Sosnowic: Suryło, Kaczmarczyk, Moskała, Kolasa, Morys, Woźniczka, Bułat, Blak, Lelek, Szczypczyk. O posprzątanie Kościółka prosimy: Brożek, Śliwa, Antos.

  2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w kopertach w minionym tygodniu: 100 zł od rodziny z Bęczyna oraz 250 zł przelane na konto parafii od rodziny. Bóg zapłać!

  3. Pogrzeb śp. + Marii Młynarczyk z Wielkich Dróg będzie w poniedziałek o godz. 15.00. Zmarła też mama naszej Pani Katechetki Elżbiety Szymańskiej śp. Anna Drozd – pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00 w Dąbrowicy koło Lublina. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…