Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na XVI Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę Zwykłą 23.07.2023

Kalendarz Liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
Wtorek – święto św. Jakuba, apostoła i św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących
Środa – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP
Sobota – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy obfitości Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom ze Sosnowic i ofiarę 650 zł złożoną na kwiaty i potrzeby kościoła. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię prosimy rodziny Sosnowic: Skrzyński, Skaber, Stachura, Obidowicz, Lewandowski, Pawłowska, Rzeszutko, Barcik, Pardiak, Wasyl.
O posprzątanie kościółka prosimy rodziny: Bębenek, Wróbel, Śliwa.
2. Dziękujemy za ofiary złożone na prace remontowe w naszym kościele: 50 Euro od rodziny z Bęczyna, 100 zł od rodziny z Paszkówki oraz 400 zł przelane na konto parafii od dwóch rodzin. Bóg zapłać!
3. Za dwa tygodnie Uroczystość Odpustowa w naszej parafii Przemienienia Pańskiego. Będziemy dziękować Bogu za dar opieki nad naszą wspólnotą, a Sumę Odpustową o godz. 11.15 odprawi ks. Adam Lenart z Brzeźnicy, przeżywający Jubileusz 40-lecia kapłaństwa. Zaprośmy rodziny i bliskich na radosne przeżywanie tego wydarzenia w naszej wspólnocie.
4. Dzisiaj po Mszach św. poświęcenie pojazdów i kierowców z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Ofiary przeznaczamy na pojazdy dla misjonarzy organizowane przez MIVA Polska – „1 grosz za 1 km na pojazdy misyjne”.
5. Parafia nasza bierze udział w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na rzecz misji organizowanej przez Stowarzyszenie „Pro Missio” – zbiórka sprzętu na górnym parkingu przy wikarówce w czwartek 27 lipca do godz. 11.00.
6. Pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty śp. Zofię Pałka. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie…