Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na XVI Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą 30.07.2023

Kalendarz Liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli
Wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Po nowennie adoracja w ciszy do godz. 20.00 z możliwością spowiedzi
Piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana. Pierwszy piątek miesiąca, spowiadać będziemy rano od godz. 6.30 i po południu od 17.00 – 18.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.

W przyszłą niedzielę Święto Przemienienia Pańskiego – Uroczystość Odpustowa w naszej parafii. Sumę o godz. 11.15 odprawi ks. Adam Lenart z Brzeźnicy, przeżywający Jubileusz 40-lecia kapłaństwa. Zapraszamy wszystkich do udziału w modlitwie dziękczynnej. Odpust to Imieniny Parafii – niech wspólna modlitwa będzie podziękowaniem Jezusowi Przemienionemu za opiekę nad naszą wspólnotą.
Zapraszamy na procesje w sposób szczególny dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców z dzwoneczkami, dzieci pierwszokomunijne, niosących feretrony, chór i orkiestrę.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy obfitości Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła dwóm rodzinom ze Sosnowic i ofiarę 200 zł złożoną na kwiaty i potrzeby kościoła. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię prosimy rodziny Sosnowic i Wielkich Dróg: Worytko, Leńczowski, Młynarczyk, Kotłowska, Sekuła, Szymańska, Gruszeczka, Wąsiołek, Dadok, Moskała.
O posprzątanie kościółka prosimy rodziny: Gwiżdż, Słonina, Młotkowska.
2. Dziękujemy za ofiary złożone na prace remontowe w naszym kościele: 800 zł od czterech rodzin z Paszkówki oraz 150 zł przelane na konto parafii od rodziny. Bóg zapłać!
3. W ubiegłą niedzielę podczas święcenia pojazdów z okazji św. Krzysztofa zebraliśmy na misje 7.848 zł i 60 gr, 2 euro i 100 koron czeskich i zostały przelane na konto MIVA Polska. Bóg zapłać!
4. We wtorek w Lizbonie rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży. Zachęcamy do duchowego włączenia się w to wydarzenie, również poprzez transmisje telewizyjne.
5. W niedzielę odpustową zapraszamy od 17.00 do kawiarenki parafialnej na kawę i ciasto, a o godzinie 18.00 na film dokumentalny o Rodzinie Ulmów, która 10 września tego roku zostanie wyniesiona do chwały ołtarzy jako męczennicy.