Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na XXIII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą 06.09.2020

Kalendarz liturgiczny:
Wtorek – Święto Narodzenia NMP
Sobota – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. Msza św. w tym dniu w kościółku o godz. 9.00, a w niedzielę Uroczystości Odpustowe.
Sumę o godz. 11.30 odprawi ks. Adam Pietras z Radziszowa. Będziemy w tym dniu wspólnie dziękowali i prosili Maryję o wstawiennictwo i opiekę nad naszą wspólnotą parafialną.
W przyszłą niedzielę porządek Mszy św. w naszym Kościele: o godz. 6.30, 9.00, 10.00, 11.15, 17.00, (nie będzie o godz. 7.30).
W kościółku o godz. 8.15 i 11.30.

Metropolita Krakowski Abp. Marek Jędraszewski zaprasza na XXVIII Pielgrzymkę Rodzin, w przyszłą niedzielę do Kalwarii Zebrzydowskiej, pod hasłem: „ Człowiek jest powołany do pełni życia”. Rozpoczęcie o godz. 9.00 nabożeństwem Drogi Krzyżowej, a następnie o godz. 11.30 Msza św. w intencji małżeństw i rodzin naszej Archidiecezji.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci modlitewnej.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła rodzinom Paszkówki – Starej Wsi i ofiarę 550 zł złożoną na kościół – Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię prosimy rodziny Paszkówki: Szydłowska, Szydłowska, Moskała, Moskała, Kowalczyk, Cieślak, Szostak, Wicher, Sikora, Baran, Kopacz.
2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w kopertach w minionym tygodniu: 300 zł od trzech rodzin z Wielkich Dróg oraz 200 zł od rodziny z Paszkówki. Bóg zapłać!
3. Dzisiaj po Mszach św. ofiarami do puszek wspieramy organizowaną pomoc dla rodzin z naszej parafii, które potrzebują pomocy materialnej. Bóg zapłać za ofiary!
4. W kościele zostały już zdjęte rusztowania, jest trochę więcej miejsca i przestrzeni na modlitwę i przeżywanie liturgii, chociaż dolna część przęsła jest jeszcze malowana i nadal trwają prace w bocznym wejściu i kaplicy Wężyków.

Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych, takie zasady obowiązują też w naszym kościele, czynimy to zawsze dla bezpieczeństwa nas, naszych bliskich i ludzi starszych.
Udzielanie Komunii Świętej, też staramy się prowadzić wg.  zasad zapewniających bezpieczeństwo sanitarne. Prosilibyśmy też, aby Komunię św. przyjmowaną na rękę, spożywać w sposób „godny i piękny” tzn. spożyć od razu przy księdzu rozdającym, a nie w pośpiechu i drodze powrotnej do ławki. Pokazujemy w ten sposób nasz szacunek dla Jezusa ukrytego w białym chlebie.
5. Katecheza Dorosłych będzie w 2 i 4 piątek miesiąca o godz. 20.00. Zapraszamy w najbliższy piątek 11 września do salki na wikarówce.
6. Zapraszamy scholistki oraz dziewczynki, które chcą śpiewać w scholi na pierwsze spotkanie w sobotę o godz. 9.00.