Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na XXIV Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia parafialne na 24 Niedzielę Zwykłą 11.09.2022

Kalendarz Liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. Msza św. w kościółku o godz. 17.00.
Środa – Święto Podwyższenia Krzyża św.
Rada Konferencji Episkopatów Europy zaprasza w tym dniu do wspólnej modlitwy w ramach inicjatywy Dzień Modlitwy za Ukrainę. Będzie to Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie. W naszym kościele Droga Krzyżowa w tej intencji będzie o godz. 17.30, a następnie wieczorna Msza św.
Czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
Piątek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza i Cypriana

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom z Paszkówki i ofiarę 550 zł złożoną na kwiaty i kościół. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Paszkówki: Warmuz, Warmuz, Cieciak, Cichoń, Dyrga, Polus, Lurie, Torba, Czyżowska, Czyżowska, Warmuz, Znaj.
O posprzątanie kościółka prosimy rodziny: Sołtys, Szewczyk, Wyroba.
2. Podziękowanie za ofiary złożone w tym tygodniu w kopertach na prace remontowe w kościele: 400 zł od dwóch rodzin z Paszkówki, 500 zł od dwóch rodzin z Wielkich Dróg, 500 zł od rodziny ze Sosnowic oraz 100 zł przelane na konto parafii. Bóg zapłać!
3. Zapraszamy dziewczynki ze scholki parafialnej na pierwsze spotkanie po wakacjach w sobotę na godz. 9.00 do salki na wikarówce. Zapraszamy i zachęcamy także do śpiewania nowe kandydatki od klasy pierwszej szkoły podstawowej.
4. Ks. Marek zaprasza i zachęca do zapisywania się nowych kandydatów na ministrantów – zapisy po Mszach św. w niedziele w zakrystii.
5. Przypominamy i prosimy rodziców o posyłanie dzieci na Mszę św. na godz. 11.15. Będzie ona z kazaniem dla dzieci, śpiewającą scholą, a w każdą czwartą niedziele miesiąca Msza św. szczególna dla dzieci i rodziców trzecich klas w ramach przygotowania do I komunii św.
6. W przyszłą niedzielę przypada diecezjalny Dzień Modlitw za Młodzież. Po Mszach św. prowadzona będzie zbiórka ofiar na duszpasterstwo młodzieży naszej archidiecezji. W tym dniu przypada wspomnienia św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży.