Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na XXVI Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na XXVI Niedzielę Zwykłą – 29.09.2019

Dzisiaj w naszej wspólnocie gościmy członków Akcji Humanitarnej „Orla Straż”, która organizuje pomoc dla chrześcijan w Iraku. W ramach Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego ogłoszonego przez Papieża Franciszka przed błogosławieństwem usłyszymy o ich życiu i będzie możliwość wsparcia ofiarą chrześcijan żyjących w Iraku. Dla zainteresowanych będzie też po południu o godz. 15.30 spotkanie w salce na wikarówce.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima;

Wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W tym dniu rozpoczęcie nabożeństw różańcowych, które odprawiane będą w naszym kościele w tygodniu o godz. 17.30, a w sobotę i niedzielę o godz. 16.30, a następnie wieczorna Msza św. Dzieci na pierwszym nabożeństwie otrzymają plansze i będą zbierały obrazki. Dzieciom z klas III SP, które przygotowują się do I-ej komunii św. poświęcimy i rozdamy różańce – zapraszamy!

Środa – wspomnienie św. Aniołów Stróżów

Piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

Sobota – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

Procesja Różańcowa wokół kościoła będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła Rodzinom z Wielkich Dróg oraz ofiarę 400 zł. złożoną na Kościół. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą świątynię polecamy rodzinom Wielkich Dróg: Job, Job, Torba, Torba, Kowalczyk, Porębka, Kamyczura, Baran, Kowalówka.
2. Dziękujemy za ofiary złożone na kościół w kopertach w minionym tygodniu – od rodziny z Wielkich Dróg 300 zł. od rodziny z Paszkówki 100 zł. oraz 100 zł. przelane na konto parafii. Bóg zapłać!
3. Sołtys i Rada Sołecka Paszkówki zaprasza na Zebranie Wiejskie w niedzielę 29 września o godz. 18.00 w Wiejskim Domu Kultury.
4. W piątek o godz. 19.00 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
5. „Ekstremalny Różaniec” do Kalwarii z kaplicy na Drabożu w tym roku będzie 19 października.

6. Od najbliższego czwartku wznawiamy działalność Parafialnego Klubu Filmowego. Filmy będą wyświetlane w kawiarence parafialnej w pierwsze czwartki miesiąca po mszy św. wieczornej. Klub Filmowy będzie działał dzięki współpracy z Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy. Zapraszamy na pokazy. Wstęp wolny.