Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia parafialne
XXVIII Niedziela Zwykła 15.10.2023

Kalendarz Liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
Wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
Środa – święto św. Łukasza, ewangelisty. W tym dniu pamiętać będziemy w modlitwie, składając życzenia Naszemu P. kościelnemu Łukaszowi, życząc Bożych łask w służbie dla naszej wspólnoty
Piątek – Uroczystość św. Jana z Kęt, patrona archidiecezji i Krakowa

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy obfitości Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom z Wielkich Dróg oraz ofiarę 500 zł, złożoną na kwiaty i potrzeby kościoła. Bóg zapłać!
W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Wielkich Dróg: Flak, Szydłowska, Sumera, Lelek, Hyla, Hyla, Wojciechowska, Wieczorek, Grzebinoga, Grzebinoga.
O posprzątanie Kościółka prosimy Rodziny: Gruca, Torba, Kamińska.
2. Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na prace remontowe w naszym kościele: 200 zł od rodziny z Jaśkowic, 1700 zł od czterech rodzin z Wielkich Dróg oraz 850 zł przelane na konto parafii od czterech rodzin. Bóg zapłać za ofiary!
3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy siódmej wszystkie szkoły, będzie w środę o godz. 16.45. Zapraszamy!
4. Zbiórka ministrantów będzie w sobotę o godz. 9.00 – zaprasza ks. Michał.
5. Przeżywając Dzień Papieski, zapraszamy do kawiarenki parafialnej dzisiaj o godz. 18.00, na film o encyklice Jana Pawła II „Evangelium Vitae” o wartości i nienaruszalności życia ludzkiego, z której zaczerpnięte jest hasło tegorocznego Dnia Papieskiego. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.
6. Gościmy w naszej parafii ks. Andrzeja Polichta Salezjanina z Żytomierza wraz z młodzieżą, ”wolontariatem misyjnym”. Dziękujemy za głoszone Słowo Boże, a młodzież po Mszach św. zbiera ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia i pomoc dla dzieci w szkole w Żytomierzu.
7. Dziękujemy Strażakom OSP Bęczyna i Sosnowic za zabezpieczenie przejścia pieszej pielgrzymki „Ekstremalnego Różańca” z Draboża do Kalwarii. Bóg zapłać!