Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Podejmij Duchową Adopcję w Uroczystość Zwiastowania

W najbliższy poniedziałek, 8 kwietnia, w przypadającą wówczas Uroczystość Zwiastowania Pańskiego,  obchodzić będziemy Dzień Świętości Życia.

Diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach.
O godz. 18.00 zostanie tam odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. Biskupa Jana Zająca.

Tego dnia zarówno w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, jak i w parafiach, będzie możliwość uroczystego włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W naszej parafii Msza Święta z możliwością uroczystego włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego będzie odprawiona o godzinie 18.00.

Po Mszy Św. zapraszamy do kawiarenki parafialnej, gdzie wyświetlimy reportaże z serii „Każde życie jest cudem”, przedstawiające prawdziwe historie ludzi, którzy dostali szansę na życie, mimo że w świetle obowiązującego prawa kwalifikowali się do aborcji.

Reportaże pokazują rzeczywistość, z jaką musieli mierzyć się ich rodzice, gdy na etapie prenatalnym podejrzewano choroby u ich dzieci, uświadamiając, że nawet w najtrudniejszej sytuacji można znaleźć dobre rozwiązanie, jeśli pozwoli się człowiekowi żyć. To historie o radzeniu sobie z trudnościami i o wielkiej miłości, która przynosi radość, mimo trudów.

Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w tym wydarzeniu oraz do włączenia się swoją modlitwą w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Dzień Świętości Życia został ustanowiony w Kościele w Polsce w 1998 r. w odpowiedzi na apel św. Jana Pawła II zawarty w encyklice „Evangelium Vitae” ogłoszonej 25 marca 1995 roku.


Reportaże z cyklu: Każde życie jest cudem!

Basia. Adam. Marysia, Szymon, Kuba …

Każdy „wybór” dotyczący aborcji dotyka konkretnej osoby takiej jak oni. To nie jest odpowiedź na hipotetyczne pytanie czy chce się mieć dziecko, ale decyzja o życiu lub śmierci dziecka, które już żyje i istnieje.

A ponieważ życie każdego człowieka ma wartość i nikomu nie można odbierać szansy, aborcja nigdy nie jest rozwiązaniem.

Kampania „Każda życie jest cudem” ma pomóc odbiorcom lepiej to zrozumieć. W jej ramach opublikowaliśmy już 16 reportaży wideo i ponad 100 świadectw pisemnych przedstawiających historie osób, które kwalifikowały się do aborcji oraz ich rodziców.  

Bohaterowie kampanii żyją z różnymi wadami rozwojowymi na podstawie których jeszcze niedawno kwalifikowano w Polsce do aborcji: Zespołem Downa (najczęstszy powód aborcji, dotykał aż 40% przypadków), wodogłowiem, rozszczepem kręgosłupa, wadami serca, nie w pełni wykształconymi rękami, rybią łuską, zespołem turnera. Ich wady, choć nie wątpliwie wiążące się z wieloma trudnościami dla nich i ich rodziców, nie stanowią przeszkody w doświadczaniu szczęścia, radości i miłości.  Patrząc na nich, łatwo możemy sobie wyobrazić jak mogło wyglądać życie tych osób, którym nie dane było się urodzić.

Wśród historii, które przedstawiamy, nie unikamy też najtrudniejszych przypadków, czyli tych gdy dziecko miało wadę letalną i umarło wkrótce po porodzie. Świadectwa rodziców, którzy doświadczyli tej dramatycznej sytuacji i zdecydowali się podzielić z nami bardzo osobistymi przeżyciami, nie pozostawiają wątpliwości, że zarówno dla dziecka jak i dla rodziców najlepsze jest gdy jest im dane przeżyć choć krótki czas razem.

Za realizację nagrań wideo odpowiada znakomity filmowiec Damian Żurawski, który ma na swoim koncie m.in. stworzenie nagradzanego dokumentu „Orzech. Zawsze chciałem być z ludźmi”.


Źródła: informacje własne / stacja7 / proelio.pl /Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej