Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Pomoc dla Ukrainy (3)


W związku z panującą na Ukrainie wojną z miejscowości Dołyńska leżącej w środkowej części Ukrainy, nad Dnieprem, wpłynęła do nas od burmistrza tej miejscowości Jewgena Zwizdowskiego prośba o pomoc humanitarną.

Obecnie w tej miejscowości oprócz stałych mieszkańców przebywa ponad 2 tysiące osób przesiedlonych z terenów okupowanych, a ilość przesiedlonych stale rośnie. Dotychczasowa pomoc dla Ukrainy zazwyczaj docierała do dużych miast, a te mniejsze takie jak Dołyńska muszą radzić sobie same. Dlatego w odpowiedzi na tę prośbę, Wójt Gminy Brzeźnica i Parafie naszej Gminy pragną zorganizować konkretną, cykliczną pomoc dla mieszkańców Dołyńskiej i działającej tam obrony terytorialnej.

W naszej parafii wsparcia będzie można udzielić w następujący sposób:
W przyszłą niedzielę (5 czerwca) po każdej Mszy św. przeprowadzona zostanie zbiórka pieniężna. Za zebrane pieniądze zakupione zostaną potrzebne produkty.
– Będzie również możliwość złożenia ofiar rzeczowych takich jak: konserwy mięsne i rybne, kawa, herbata, ciastka, kasza, ryż, makaron, proszek do prania, środki higieny osobistej: mydło, pasta do zębów, szampon.

Dary zbieramy w Paszkówce w Domu Integracji Społecznej (na wikarówce), 3 i 4 czerwca (to jest piątek, sobota) w godz. od 18.00 do 20.00.
Potrzebne dary rzeczowe przekazać będzie można również do Szkoły Podstawowej od 30 maja do 03 czerwca (od poniedziałku do piątku) w godzinach pracy szkoły.

Akcja obejmuje wszystkie parafie i miejscowości naszej gminy – można o niej również przeczytać na stronie Gminy Brzeźnica

Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos
Ks. Proboszcz Marek Holota


Poniżej publikujemy adresy stron internetowych na których są informacje dla szukających pomocy i chcących pomóc.

GDZIE SZUKAĆ POMOCY – JAK POMAGAĆ –  WAŻNE INFORMACJE

Ви потребуєте допомоги і втікаєте від війни?
Ви хочете підтримати біженців?

OGÓLNOPOLSKA STRONA RZĄDOWA (również w języku ukraińskim):

Ważne informacje dla uchodźców i pomagających – obejmuje wszystkie województwa

https://pomagamukrainie.gov.pl/


WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE:

https://www.malopolska.uw.gov.pl/default.aspx?page=pomagamukrainie


GMINA BRZEŹNICA:

https://www.brzeźnica.pl


GMINA SKAWINA:

https://www.gminaskawina.pl


ARCHIDIECEZJA KRAKOWSKA – CARITAS:

https://www.krakowcaritas.pl

Nie zapominajmy również, a może przede wszystkim o modlitwie i poście w intencji zakończenia wojny, pokoju na Ukrainie oraz za ofiary wojny.