Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Przybliżam się do tronu łaski, by otrzymać miłosierdzie

„Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi, jak miłosierdzie Boże – owa miłość łaskawa, współczująca, wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga. W tym miejscu uświadamiamy to sobie w sposób szczególny. Stąd bowiem wyszło orędzie miłosierdzia Bożego, które sam Chrystus zechciał przekazać naszemu pokoleniu za pośrednictwem błogosławionej Faustyny. A jest to orędzie jasne i czytelne dla każdego. Każdy może tu przyjść, spojrzeć na ten obraz miłosiernego Chrystusa, na Jego Serce promieniujące łaskami, i w głębi duszy usłyszeć to, co słyszała Siostra Faustyna: Nie lękaj się niczego, Ja jestem zawsze z Tobą (Dz. 613). A jeśli szczerym sercem odpowie „Jezu, ufam Tobie!”, znajdzie ukojenie wszelkich niepokojów i lęków”.

Jan Paweł II, Łagiewniki 7 czerwca 1997 r.

 

W niedzielę 19 kwietnia w Święto Miłosierdzia zapraszamy do modlitwy w domach i duchowej łączności z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Tym razem, ze względu na epidemię, na Mszy świętej nie zaśpiewa schola Perełki Maryi, ale publikujemy nagranie pięknej piosenki „Przybliżam się do tronu łaski” wraz z tekstem do domowego zaśpiewania. Nagranie pochodzi z Koncertu Uwielbienia w Boże Ciało 2018 roku.

Przybliżam się do tronu łaski, by otrzymać miłosierdzie,
moc i pokój, miłość Ojca, gdzie jedyne jest zbawienie
w Tobie Boży Synu, w Tobie nasz Panie.
Uwielbiamy Cię, wysławiamy Cię,
jesteś godzien chwały i czci.
Uwielbiamy Cię, wysławiamy Cię,
jesteś godzien chwały i czci.

#przyMiłosiernym