Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Rajd Szlakiem Papieskim „Nie lękajcie się”

Tradycją stał się już Rajd Szlakiem Papieskim „Nie lękajcie się” organizowany przez Klub POBIEDR. W sobotnie przedpołudnie 20 maja pod kaplicę Miłosierdzia Bożego na Drabożu dotarła młodzież, nauczyciele i przyjaciele szkoły podstawowej im. św. Jana Pawła II Marcyporęby, a z Paszkówki  dzieci ze szkoły podstawowej im. Antoniego Kucharczyka oraz schola parafialna „Perełki Maryi” i rodzice.

Za kaplicą czekał na zmęczonych drogą uczestników rajdu poczęstunek – świetny bigos oraz napoje, ciasta i słodycze. Następnie, jak co roku, podzieleni na trzy grupy młodzi uczestnicy brali udział w konkursie wiedzy o św. Janie Pawle II. Najlepsi w konkursie wiedzy okazali się uczniowie szkoły w Marcyporębie, co już drugi rok z rzędu potwierdza, że młodzież dużo wie o patronie swojej szkoły. W oczekiwaniu na wyniki konkursu dzieci i młodzież uczestniczyli w muzyczno tanecznych zabawach, które poprowadziła pani Edyta – opiekunka scholi w Paszkówce. Po rozdaniu atrakcyjnych nagród i pamiątkowych dyplomów wszyscy zgromadzili się przed kaplicą, aby zaśpiewać Nabożeństwo Majowe, które poprowadził ksiądz Marek Holota.

Organizatorzy serdecznie dziękują za udział w Rajdzie księdzu kanonikowi Janowi Giądła – emerytownemu proboszczowi z Marcyporęby, księdzu kanonikowi Markowi Holocie – proboszczowi z Paszkówki, Wójtowi Gminy Brzeźnica Bogusławowi Antosowi, pani Krystynie Korus – dyrektorowi szkoły w Marcyporębie, nauczycielom ze szkoły w Marcyporębie, panu Zbigniewowi Kowalczykowi – organiście z Paszkówki, radnemu Gminy Brzeźnica Krzysztofowi Wyrobie, sołtysowi Paszkówki Mariuszowi Kucharczykowi oraz wszystkim dorosłym i młodym uczestnikom.

Zarząd PUKS POBIEDR serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji rajdu Wójtowi Gminy Brzeźnica Bogusławowi Antosowi, Stacji Smaków z Brzeźnicy, Komitetowi Kaplicy na Drabożu oraz rodzicom związanym z klubem. 

Więcej zdjęć…