Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Rajd Szlakiem Papieskim „NIE LĘKAJCIE SIĘ”

W sobotnie przedpołudnie 1 czerwca 2024 pod kaplicę Miłosierdzia Bożego na Drabożu dotarła młodzież, nauczyciele i przyjaciele szkoły podstawowej im. św. Jana Pawła II z Marcyporęby, a z Paszkówki dzieci ze szkoły podstawowej im. Antoniego Kucharczyka oraz schola parafialna „Perełki Maryi” i rodzice.

Po odpoczynku i zjedzeniu pysznego żurku rozpoczął się konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II. Zwycięską drużyną okazała się ekipa ze szkoły w Marcyporębie. W oczekiwaniu na wyniki konkursu dzieci i młodzież uczestniczyli w muzyczno tanecznych zabawach, które poprowadziła pani Edyta – opiekunka scholi w Paszkówce. Na zakończenie, przed kaplicą Miłosierdzia Bożego, uczestnicy odmówili Litanię do Serca Pana Jezusa oraz zaśpiewali kilka piosenek.

Organizatorzy serdecznie dziękują za udział w Rajdzie księdzu kanonikowi Janowi Giądła – emerytownemu proboszczowi z Marcyporęby, księdzu kanonikowi Markowi Holocie – proboszczowi z Paszkówki, Wójtowi Gminy Brzeźnica Bogusławowi Antosowi, pani Krystynie Korus – dyrektorowi szkoły w Marcyporębie, nauczycielom ze szkoły w Marcyporębie, radnym Gminy Brzeźnica: Krzysztofowi Wyrobie i Robertowi Kudłaszykowi, sołtysowi Paszkówki Mariuszowi Kucharczykowi oraz wszystkim dorosłym i młodym uczestnikom.