Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Spotkajmy się na Roratach na Franciszkowym Placu Budowy

W tym roku na Roratach będziemy budowali w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Pomoże w tym św. Franciszek, który 800 lat temu pierwszy zbudował stajenkę w miejscowości Greccio we Włoszech. W czasie kazań przedstawiana będzie postać budowniczego stajenki i najważniejsze epizody z jego życia. Dzieciom tworzącym w swoich sercach miejsce dla Jezusa będzie towarzyszyć Biedaczyna z Asyżu. Skorzystają z rad i wskazówek udzielanych przez św. Franciszka, podobnie jak robotnicy, stawiając jakąś budowlę, korzystają z projektu stworzonego przez architekta.

Uczestnicząc w Roratach będziemy się  przygotowywali na Boże przyjście.


Roraty w naszym kościele parafialnym będą w tygodniu od poniedziałku do piątku o 17.00, a w sobotę o godz. 7.00.Dzieci zapraszamy z lampionami. Będą też zbierały obrazki i codziennie losowały figurkę Matki Bożej, którą będą zabierały do domu.

Jak co roku towarzyszyć nam będzie specjalnie na tę okazję skomponowana piosenka roratnia pt. „ Cuda dzieją się” w wykonaniu Magdy Anioł i Adama Szewczyka.

Wersja karaoke z wokalem:

Zachęcamy również do korzystania z adwentowej strony internetowej, specjalnie przygotowanej na tegoroczne Roraty: https://roraty.malygosc.pl/ , gdzie znajdują się materiały dźwiękowe i teksty na każdy dzień Rorat.

Kliknij w obrazek poniżej, aby wejść na stronę internetową Rorat: