Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Uroczystość Odpustowa i 50-lecie kapłaństwa ks. Mariana Bylicy

W Święto Przemienienia Pańskiego obchodziliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość Odpustową. 

Sumę Odpustową o godz. 11.00 koncelebrowali ksiądz Andrzej Policht SDB i ksiądz kanonik Marian Bylica, który przez 14 lat (w latach 1995-2009) pracował jako proboszcz w naszej parafii. W tym roku ksiądz Marian przeżywa Złoty Jubileusz 50-lecia Kapłaństwa. Dziękując Bogu za powołanie, za lata kapłaństwa, modlił sią za całą naszą parafię.

Nawiązując do słów z Ewangelii św. Jana „Nie wyście mnie wybrali, ale ja was wybrałem” (J 15,16) ksiądz kanonik wspominał lata swojej młodości i powołanie do służby kapłańskiej, podkreślając, że z czasem przychodzi pełne zrozumienie, że to Chrystus wybiera, dając łaskę powołania, choć młodemu człowiekowi wydaje się, że to on „robi łaskę” oddając swoją młodość i życie służbie Bogu.

Na początku Mszy Świętej przedstawiciele Rady Parafialnej, Komitetu Kaplicy na Drabożu, Róż Różańcowych, Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego POBIEDR, Chóru Parafialnego, Apostolatu Modlitwy za Kapłanów „Margaretka”, Kręgów Domowego Kościoła oraz Druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych z wiosek parafii złożyli Jubilatowi życzenia, zapewniając o pamięci i modlitwie. Wraz z życzeniami „Margaretki” złożyły szczególny dar – nową „Margaretkę”, czyli grupę siedmiu osób, która codziennie będzie się modliła za ks. Jubilata Mariana.

Po zakończeniu uroczystości Chór Parafialny zaśpiewał dla Jubilata życzenia, a orkiestra zagrała przed kościołem tradycyjne „Sto Lat” i wiązankę melodii.