Strona parafii pw. Przemienienia Pańskiego
w Paszkówce

Jak „przeżyć” a nie „przebiec” Adwent? Odpowiedzi na to pytanie będziemy szukali w każdą niedzielę o godz. 20.00 w czasie rekolekcji „Wrzuć na luz”. W tym roku adwentowe rozważania Archidiecezji Krakowskiej poprowadzą online na YouTube i Spotify ks. Jacek Bernacik oraz ks. Michał Kania.

Adwent to czas przygotowania do Bożego Narodzenia, ale często w zamieszaniu związanym ze sprzątaniem, gotowaniem i pakowaniem prezentów zapominamy o tym, co w tym okresie jest najważniejsze. Oczywiście wszystkie te rzeczy też są ważne, ale istotą jest coś zupełnie innego.

Właśnie dlatego chcemy zwolnić i „wrzucić na luz”, pochylając się nad naszymi relacjami, aby budować je w tym czasie, ale również w dalszym życiu.

– Chcemy w sposób szczególny pomyśleć o naszej relacji z Panem Bogiem, z sobą samym i z drugim człowiekiem – mówi ks. Jacek Bernacik, katecheta krakowskiego V Liceum Ogólnokształcącego, duszpasterz kolegiaty św. Anny oraz współpracownik moderatora Ruchu Światło – Życie Archidiecezji Krakowskiej, który razem z ks. Michałem Kanią, dyrektorem Wydziału Katechetycznego, poprowadzi tegoroczne rozważania.

Odcinki będą dostępne w każdą niedzielę Adwentu o godz. 20.00 w wersji video na kanale You Tube, a dla tych, którzy chcą odpocząć od ekranów, w formie podcastu na platformie Spotify.

Dodatkowo, aby lepiej rozplanować przygotowanie do Bożego Narodzenia, na stronie www.diecezja.pl (i poniżej) będzie można pobrać kalendarz wraz z adwentową checklistą, dostępny w wersji do wydruku oraz edytowalnym pdf, dla osób, które będą korzystać z niego na swoich urządzeniach.

W ostatnim tygodniu Adwentu, aby rozwiać wszelkie pojawiające się wątpliwości i pogłębić poruszane kwestie, planowane jest spotkanie z rekolekcjonistami na platformie Zoom. Przez cztery tygodnie naszego oczekiwania w mediach społecznościowych Archidiecezji Krakowskiej pojawiać będą się również krótkie treści, uzupełniające rozważania zawarte w niedzielnych odcinkach.

Zapraszamy do przeżywania Adwentu z Archidiecezją Krakowską. „Wrzuć na luz” i bądźmy razem na kanale You Tube i platformie Spotify co niedzielę o godz. 20.00.

kalendarz adwentowy – wersja pdf…

 

źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

 

Porządek nabożeństw

Msze św. w kościele parafialnym:

Niedziela i Święta:
6:30,
7:30,
8:15 (kościółek Sosnowice)
9:00,
10.00,
11:15,
17:00

Dni powszednie:
7:00,
17:00 (listopad - marzec w czwartki i pierwsze piątki),
18:00 (kwiecień - październik w czwartki i pierwsze piątki),
18:00 (maj, czerwiec, październik),

W soboty zawsze o 17:00 msza św. niedzielna

Spowiedź święta:

Przed i w czasie mszy świętych oraz w zapowiadanych w ogłoszeniach terminach

Kancelaria

Kancelaria czynna:

poniedziałek, piątek, sobota:
8:00 – 9:00

wtorek:
16:00 - 17:30

czwartek:
16:00 - 17:40 (w czasie letnim)
16.00 - 16.40 (w czasie zimowym)

Kancelaria nieczynna w każdą niedzielę, środę oraz we wszystkie święta kościelne i państwowe.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Przemienienia Pańskiego

ul. Pobiedr 1
34-113 Paszkówka

Proboszcz parafii: ks. Marek Holota
Telefon: 33 879-30-67

Numer konta bankowego:
51 8112 0008 0002 7502 2000 0010

Kontakt z administratorem strony internetowej: [email protected]