Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

„Wrzuć na luz” – zapraszamy na adwentowe rekolekcje online

Jak „przeżyć” a nie „przebiec” Adwent? Odpowiedzi na to pytanie będziemy szukali w każdą niedzielę o godz. 20.00 w czasie rekolekcji „Wrzuć na luz”. W tym roku adwentowe rozważania Archidiecezji Krakowskiej poprowadzą online na YouTube i Spotify ks. Jacek Bernacik oraz ks. Michał Kania.

Adwent to czas przygotowania do Bożego Narodzenia, ale często w zamieszaniu związanym ze sprzątaniem, gotowaniem i pakowaniem prezentów zapominamy o tym, co w tym okresie jest najważniejsze. Oczywiście wszystkie te rzeczy też są ważne, ale istotą jest coś zupełnie innego.

Właśnie dlatego chcemy zwolnić i „wrzucić na luz”, pochylając się nad naszymi relacjami, aby budować je w tym czasie, ale również w dalszym życiu.

– Chcemy w sposób szczególny pomyśleć o naszej relacji z Panem Bogiem, z sobą samym i z drugim człowiekiem – mówi ks. Jacek Bernacik, katecheta krakowskiego V Liceum Ogólnokształcącego, duszpasterz kolegiaty św. Anny oraz współpracownik moderatora Ruchu Światło – Życie Archidiecezji Krakowskiej, który razem z ks. Michałem Kanią, dyrektorem Wydziału Katechetycznego, poprowadzi tegoroczne rozważania.

Odcinki będą dostępne w każdą niedzielę Adwentu o godz. 20.00 w wersji video na kanale You Tube, a dla tych, którzy chcą odpocząć od ekranów, w formie podcastu na platformie Spotify.

Dodatkowo, aby lepiej rozplanować przygotowanie do Bożego Narodzenia, na stronie www.diecezja.pl (i poniżej) będzie można pobrać kalendarz wraz z adwentową checklistą, dostępny w wersji do wydruku oraz edytowalnym pdf, dla osób, które będą korzystać z niego na swoich urządzeniach.

W ostatnim tygodniu Adwentu, aby rozwiać wszelkie pojawiające się wątpliwości i pogłębić poruszane kwestie, planowane jest spotkanie z rekolekcjonistami na platformie Zoom. Przez cztery tygodnie naszego oczekiwania w mediach społecznościowych Archidiecezji Krakowskiej pojawiać będą się również krótkie treści, uzupełniające rozważania zawarte w niedzielnych odcinkach.

Zapraszamy do przeżywania Adwentu z Archidiecezją Krakowską. „Wrzuć na luz” i bądźmy razem na kanale You Tube i platformie Spotify co niedzielę o godz. 20.00.

kalendarz adwentowy – wersja pdf…

 

źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej