Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Zapisz się na Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej!

„Wstań! Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś!” – te słowa towarzyszyć będą młodym, przeżywającym na całym świecie XXXVI Światowy Dzień Młodzieży. W Archidiecezji Krakowskiej obchody Światowego Dnia Młodzieży potrwają cały weekend (od 19 do 21 listopada) jako Forum Młodych.

 

Forum Młodych jest wydarzeniem organizowanym wspólnie przez ruchy młodzieżowe Archidiecezji Krakowskiej, skierowanym do wszystkich młodych, którzy w dwóch grupach wiekowych – uczniów szkół średnich oraz studentów i młodzieży pracującej – spotkają się, aby dyskutować, poznać się oraz wspólnie modlić. Miejscem Forum jest tradycyjnie VIII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie, gdzie uczestnicy przybędą w piątek 19 listopada po południu, jednak dynamiczny program poprowadzi uczestników do ważnych miejsc związanych z duszpasterstwem młodzieży: kościoła św. Mikołaja, kolegiaty akademickiej św. Anny oraz katedry na Wawelu.

Podczas Forum uczestnicy będą dyskutować na temat wyników ankiety przeprowadzanej obecnie w szkołach i wspólnotach, dotyczącej religijności młodych ludzi, a wypracowane przez nich wnioski będą jednym z elementów wkładu młodzieży w trwające obecnie przygotowania do synodu o synodalności. Wezmą także udział w integracyjnej grze miejskiej. Sobotni wieczór  będzie czasem Eucharystii i uwielbienia – wspólnej modlitwy młodych wszystkich ruchów i wspólnot w intencji Kościoła.

W tym roku po raz pierwszy po zmianie terminu przez Papieża Franciszka Światowy Dzień Młodzieży obchodzony jest nie w Niedzielę Palmową, a w Niedzielę Chrystusa Króla. Młodzież uda się z kopiami symboli Światowych Dni Młodzieży do Królewskiej Katedry na Wawelu, gdzie będzie uczestniczyć w Eucharystii sprawowanej przez abp Marka Jędraszewskiego. Po niej wszyscy uczestnicy ŚDM będą mieli możliwość wzięcia udziału w targach wspólnot, poczęstunku oraz spotkaniu informacyjnym na temat wyjazdu do Lizbony w 2023 roku.

Forum Młodych w roku 2020 nie odbyło się ze względu na pandemię, dlatego organizatorzy liczą na liczny udział młodych w tegorocznej edycji – bezpośredni, poprzez udział w wydarzeniu, lub chociaż pośredni, poprzez wypełnienie ankiety.

 

Zapisy na forum: http://bit.ly/forummlodych2021

Ankieta „PorozmawiajMY o Kościele”: http://bit.ly/ankietaforum2021

Szczegóły na stronie: mlodzi.diecezja.pl

źródło: Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej