Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Zapraszamy na pielgrzymkę „Szlakiem skarbów Rumunii”

! Wyjazd do Rumunii został odwołany z powodu małego zainteresowania !

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Rumuni w dniach od 20.05 do 25.05.2024r. „Szlakiem skarbów Rumunii”.

Szlakiem skarbów Rumunii

PROGRAM:

1 dzień  20.05

Spotkanie uczestników wyjazdu we wcześniej ustalonym miejscu. 06:00 wyjazd w kierunku Rumunii. Przejazd przez terytorium Słowacji i Węgier. Późnym popołudniem przyjazd do Cluj-Napoca, legendarnej stolicy Siedmiogrodu. Zwiedzanie miasta: pozostałości murów obronnych, Stare Miasto. Obiadokolacja
i nocleg w hotelu w okolicach Cluj-Napoci.

2 dzień 21.05

Po śniadaniu przejazd do Alba Iulia. Zwiedzanie miasta i okolic i twierdzy Alba Karolina. Przejazd do Sibiu. Zwiedzanie starówki z Dużym i Małym Rynkiem, magistrat, Stary Ratusz, most Kłamców, Prawosławna Cerkiew Metropolitalna Św. Trójcy, wraz z urokliwą zabudową Starego miasta, zwanego czerwonym miastem. Przejazd w okolice Braszowa. Kolacja i nocleg w hotelu.

3 dzień 22.05

Po śniadaniu zwiedzanie Râşnova – zwiedzanie zamku chłopskiego. Następnie przejazd do Bran – zwiedzanie Białego Zamku z XIV w.  zwanego również Zamkiem Drakuli. Następnie zwiedzanie Brasova: Rynek, Ratusz, „Czarny Kościół”, mury obronne, Brama Schei, Cerkiew Św. Mikołaja. Wieczorem powrót do hotelu w okolicach Brasova. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

4 dzień 23.05

Po śniadaniu wyjazd z Braszowa. Przejazd do franciszkańskiego sanktuarium NMP w Sumuleu Ciuc. Czas na modlitwę i zwiedzanie miejsca pielgrzymowania papieża Franciszka w 2019 r.  Dalsza podróż w kierunku Cluj. Zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i nocleg w okolicach Cluj.

5 dzień 24.05

Po śniadaniu wyjazd do Oradei. Spacer po starówce, miasta zwanego „Małym Paryżem nad rzeką Keresz”: plac Księżycowy, Ratusz, Katedra. Następnie kontynuacja podróży w kierunku Słowacji. Po południu spacer po jednej z najpiękniejszych starówek Słowacji w Koszycach oraz zwiedzanie katedry św. Elżbiety. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu.

6 dzień 25.05

Po śniadaniu przejazd na Mariańską Górę w Lewoczy, jednego z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych Słowacji. Czas na modlitwę i zwiedzanie sanktuarium. Wieczorem powrót do miejsca wyjazdu.

 

PROGRAM RAMOWY, KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

 Cena za osobę: 2300 zł + dopłata na miejscu u pilota 65€/os

Cena zawiera:
– przejazd komfortowym autokarem na trasie programu
– 5 noclegów w hotelach/pensjonatach 3* wg kategoryzacji lokalnej
– wyżywienie: 5 śniadań; 5 obiadokolacji
– opieka doświadczonego pilota podczas wyjazdu
– ubezpieczenie KL NNW
– składka UFP/UFG
– podatek Vat marża

Cena nie zawiera:
Koszt realizacji i wydatki na miejscu, opłata obowiązkowa u pilota 65€/os m. in. (opłaty drogowe; parkingi; ewentualni lokalni przewodnicy; bilety wstępu (Twierdza Alba Iulia, Zamek Bran, Zamek Peles, Czarny Kościół Braszow, Cerkiew św. Mikołaja Braszow, Katedra Ewangelicka Sibiu, Katedra Koszyce, zestawy słuchawkowe)
– innych napojów do obiadokolacji (tylko woda w dzbankach w cenie)
– inne poza punktem „cena zawiera”