Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę  Adwentu 28.11.2021

Rozpoczęliśmy Nowy Rok Liturgiczny Adwent – czas duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do udziału w Roratach pod hasłem: „Droga do Betlejem”, a prowadził nas będzie po drogach Ziemi Świętej z Nazaretu do Betlejem – Gie-Pe-Es tzn. „Gabriel Prowadzi Skutecznie”. Msza św. Roratnia będzie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 7.00. Dzieci otrzymają plansze, będą zbierały obrazki, nauczymy się nowej piosenki Magdy Anioł, przychodzimy tradycyjnie z lampionami i losować będziemy Figurkę Matki Bożej.
Kalendarz liturgiczny:
Wtorek – wspomnienie św. Andrzeja Apostoła
Czwartek – Adoracja Pana Jezusa w ciszy po Mszy św. z możliwością spowiedzi do godz. 19.00
Piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiadać będziemy rano od godz. 6.30 i po południu od 16.00 do 17.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.
Sobota – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
Solenizantom i Jubilatom tygodnia pamiętając w modlitwie życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom z Wielkich Dróg i ofiarę 650 zł złożoną na kwiaty i kościół. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom z Wielkich Dróg: Surówka, Zwierz, Dłurzewska, Kucharczyk, Łukasiewicz, Rybska, Ciepły, Ciepły, Łukasik, Widłak. O posprzątanie kościółka prosimy rodziny: Kowalczyk, Kmiecik, Wąsiołek Bogusława.
2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w kopertach w minionym tygodniu: 300 zł od dwóch rodzin ze Sosnowic oraz 350 zł przelane na konto parafii od dwóch rodzin. Bóg zapłać!
3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.15 dzieci w naszej parafii odwiedzi św. Mikołaj. Dzisiaj po każdej Mszy św. pomocnicy św. Mikołaja będą zbierać do puszek ofiary na upominki dla najmłodszych parafian.
4. W poniedziałek o godz. 12.00 pogrzeb śp. Adama Kowalcze z Paszkówki – polecajmy jego dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie…