Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Zapraszamy na Roraty

W niedzielę 28 listopada rozpoczyna się czas Adwentu – duchowego przygotowania na święta Bożego Narodzenia.
Zapraszamy do wspólnego przeżywania tego niezwykłego okresu liturgicznego.

Codziennie w czasie Mszy św. Roratniej będziemy podróżować z naszym przewodnikiem – Aniołem Gabrielem, który prowadził nas będzie po drogach Ziemi Świętej z Nazaretu do Betlejem jak GPS – Gie-Pe-Es tzn. „Gabriel Prowadzi Skutecznie”. Będzie to nasza DROGA DO BETLEJEM – 20 dni i 150 km od Nazaretu do Betlejem. Dzieci otrzymają plansze, będą zbierały obrazki – naklejki, nauczymy się nowej piosenki Magdy Anioł. Przychodzimy tradycyjnie z lampionami i losować będziemy Figurkę Matki Bożej.

Serdecznie zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 7.00.

Codzienne zadania, mapa i naklejki przeniosą uczestników w sam środek biblijnych wydarzeń poprzedzających narodziny Jezusa.
Gabriel Prowadzi Skutecznie! Trudno tego nie wiedzieć, jeśli zna się historię biblijną i wszystkie meandry historii biblijnych postaci. A że syndromem współczesności jest słuchanie w drodze głosu polecającego „skręć w prawo”, „zawróć, o ile to możliwe” – czemu by tego nie wykorzystać? Ba – nawet głos naszego GiePeEsa jest oryginalny, gdyż poprosiliśmy o nagranie kwestii anioła Gabriela pana Jarosława Juszkiewicza, który użycza głosu Google Maps.

Specjalny serwis internetowy na czas Adwentu przygotował Mały Gość Niedzielny: https://roraty.malygosc.pl/