Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu – 27.11.2022

Rozpoczynamy dzisiejszą niedzielą czas Adwentu – Radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Będziemy uczestniczyli w Roratach i przygotowywali się na Boże przyjście pod hasłem „Z narodzeniem Jezusa było tak…” – towarzyszyć nam będzie św. Joachim ojciec Maryi i dziadek Pana Jezusa. Będziemy się uczyć nowej piosenki i poznawać bohaterów historii zbawienia.
Roraty w tygodniu od poniedziałku do piątku o 17.00, a w sobotę o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy z lampionami. Będą zbierały obrazki i losowały figurkę Matki Bożej, którą będą zabierały do domu.

Kalendarz Liturgiczny:
Środa – Święto św. Andrzeja, Apostoła
Czwartek – pierwszy miesiąca grudnia. Po Roratach adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.00 z możliwością spowiedzi
Piątek – pierwszy miesiąca. Spowiadać będziemy rano od godz. 6.30 i po południu od 16.00 do 17.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii
Sobota – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy Bożych Łaski i opieki Matki Najświętszej.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom z Paszkówki i ofiarę 500 zł złożoną na kwiaty i kościół. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Paszkówki: Pachel, Opyrchał, Galos, Bobula, Grzesiek, Orzóg, Kucharczyk, Tomasik, Cichoń, Tyrański.
O posprzątanie Kościółka prosimy rodziny: Topolska, Kowalska, Wanat.
2. Podziękowanie za ofiary złożone w tym tygodniu na prace remontowe w kościele: 300 zł od dwóch rodzin z Wielkich Dróg oraz 900 zł przelane na konto parafii od trzech rodzin. Bóg zapłać!
3. Z okazji VI Światowego Dnia Ubogich na dzieła charytatywne naszej diecezji i parafii zebraliśmy do puszek w ubiegłą niedziele 3 136 zł. Bóg zapłać za ofiary!
4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 6.45 poświęcone zostały opłatki na nasze stoły wigilijne, będzie je można nabywać w zakrystii przed i po Mszach św., a ofiary będą przeznaczone na ogrzewanie i potrzeby kościoła.
5. Dzisiaj pomocnicy św. Mikołaja zbierają ofiary na prezenty dla dzieci, a św. Mikołaj odwiedzi naszą parafię w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.15. Zapraszamy wszystkie dzieci!
6. Pogrzeb śp. + Józefa Moskały będzie we wtorek o godz. 14.00. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie…