Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Zapraszamy na Roraty ze świętym dziadkiem Joachimem

W niedzielę 27 listopada rozpoczął się czas Adwentu – radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Oczekiwanie – w tym słowie streszcza się najgłębszy sens Adwentu. Wszystko wokół podpowiada nam, że to adwentowe oczekiwanie jest wyjątkowe, inne niż wszystkie pozostałe oczekiwania. Bo w Adwencie przygotowujemy się na najważniejsze narodziny w historii świata – Jezusa Chrystusa.

Będziemy uczestniczyli w Roratach i przygotowywali się na Boże przyjście.
Roraty w naszym kościele w tygodniu od poniedziałku do piątku o 17.00, a w sobotę o godz. 7.00.
Dzieci zapraszamy z lampionami. Będą też zbierały obrazki i codziennie losowały figurkę Matki Bożej, którą będą zabierały do domu.

Zachęcamy również do korzystania z adwentowej strony internetowej, specjalnie przygotowanej na tegoroczne Roraty: https://roraty.malygosc.pl/ Można tam znaleźć materiały dźwiękowe i teksty na każdy dzień Rorat.

Kliknij w obrazek poniżej, aby wejść na stronę internetową Rorat:


Zapraszamy w pełną oczekiwania wędrówkę przez wieki i do poznawania kolejnych bohaterów biblijnych opowieści. Z hasłem „Z narodzeniem Jezusa było tak…” dzieci poprowadzi postać wyjątkowa: św. Joachim, ojciec Maryi i dziadek Jezusa. Razem z nim będziemy poznawać bohaterów historii zbawienia – ludzi, którzy w ciągu wieków czekali na obiecanego przez Pana Boga Mesjasza i proroków, którzy zapowiadali Jego przyjście.

Jak co roku proponujemy dzieciom piosenkę roratnią, tym razem pt. „Wielkie czekanie” w wykonaniu Magdy Anioł i Adama Szewczyka.

Wersja karaoke z wokalem:

Teledysk: